Diskuse

Boj o bezpečné přechody

Vložit nový příspěvek

čtěte zákon celý

24.10.2011 10:33 vložil jarido

Dobrý den,
v článku Vámi citovaný § zákona 361/2000 Sb. ve znění pozdějších novel je sice správný, ale vytržený z kontextu, neboť tento zákon upravuje obecná pravidla provozu na pozemních komunikacích a z § 76 víme, že místní úprava (tedy dopravní značení) je nadřazena té obecné. Samozřejmě s Vámi souhlasím, že při schvalování dop. značení se musí přihlížet k bezpečnosti provozu a jsou místa kde je to vyloženě nevhodné. Nejde, ale souhrně říci, že je to v rozporu se zákonem.


Reagovat  Reagovat s citací


jsou jich mraky

24.8.2008 20:59 vložil Tomplee

Vzdálenost je nedodržená u všech přechodů na dolní části Jeseniovy a kolem komenského náměstí. Přejít tady je o smrt a dokonce i jet autem. Když kolem takového přechodu třeba u slavného obchodu www.666.cz jedu 10km/h, což je příliš rychle, protože nejsou za kolmo stojícím autem vidět chodci, kteří jsou už ve třetině přechodu, zezadu se na mně tlačí další řidiči (i strážníci) a troubí.
Než radní zrušili nepohodlnou diskusi na stránkách prahy 3, napsal jsem jim to tam. Odpověď: Předali jsme podnět městské policii.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: jsou jich mraky

18.10.2008 13:48 vložil Sarggo

Absolutni souhlas. Nelibi se mi to ani co by chodci ani co by ridici. Je to dost nebezpecne.
A jeste kbezpecnosti: mne napadlo, zda by obecne nesla situace treba v ulicich jako jsou Jeseniova, Rohacova na ne kolme ulice resit klidovymi zonami se zpomalovacimi prejezdy u krozivatek. Tak jako to maji na P2. Kdyby tohle se povedlo prosadit, tak pak se omezi provoz v techto ulicich, rychlost a obecne je pak mim nebezpecne zde jezdit a prechazet.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama