Diskuse

Ohlas obyvatel Prahy 10 na zóny placeného stání po zavedení v sousední městské části

Vložit nový příspěvek

zony

7.3.2008 11:05 vložil katka

Ja chapu rozezlene obyvatele z prunikovych zon, ale zavest jako reakci zonu na dalsi Praze take neni nejlepsi reseni, - parkovaci zony jsou totalni nesmysl, nechapu, jak mohly byt v teto podobe zrizene (vazba na trvale bydliste). Doufam, ze na Ph 10 nebudou. Proc? Nezanedbatelny podil obyvatel Prahy tvori najemnici bez trvaleho bydliste, kterym Prazane sve byty pronajimaji - jak mame parkovat my, pokud trvale bydliste v Praze nemame?! Vzhledem k tomu, ze nebydlime nacerno, mame najemni smlouvu od soukr. vlastnika bytu, to citime jako velkou podpasovku. Klidne bych uvitala, aby treba byla moznost, ze "jeho" parkovaci karta by byla vazana na vlastnictvi bytu a sla by "pronajmout", klidne bychom priplatili. Takhle nam nezbyde nez prodat auto - kvuli prunikovym zonam zavedou zony postupne vsechny ctvrti a auto si dame asi kam?! Dalsi vec, kterou nemohu nikde vyzjisti - co treba navsteva - pojedete za rodici na Prahu, kde vy nemate trvale bydliste - to si pro vas musi navsteva sama jako dojet nebo co?
Jin vec - vcera jsme vyjeli do nasi oblibene restaurace - najednou jsou tam zony, restaurace parkoviste pro zakazniky vyhrazena nema - nenasli jsme zadne treba i placene parkoviste... tak jsme po pulhodince hledani jeli zase domu... :-(
Soucasna situace mi prijde skutecne zvrhla, obyvatele Prahy, at uz s trvalym bydlistem ci ne, nebudou moc uzivat sve auto, kdyz budou chtit treba nakoupit, ke kadernici, do restaurace, na navstevu do jine cvrti (pokud jde lidi s trvalym bydlistem, ti bez nej ani ve sve cvrti, kde bydli)?!
Pokud zna nekdo info k temto prikladum, budu rada, kdyz nam je osvetli, jak to funguje v techto pripadech. Zasobovani ma treba moznost si koupit asi 2 hodinove karty, kdy pak muze parkovat na miste v zone, ale co obcane, kdyz neplanuji dopredu, ze zajedu do restaurace? Pemuzu nic na strankach magistratu ani konkretnich ctvrti najit.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: zony

26.3.2008 20:22 vložil Vládík

Vznikla zajimavá situace, za minula nás systém nepouštěl na západ, teď ty z nás, kteří nemaji v Praze trvalé bydliště vlastně systém autem nepustí do Prahy. A nás, co trvalé bydliště máme nám naše auta přivázal k domu. A volný pohyb po Praze je možná jen a jen pěšky nebo MHD. A až se to jako lavina zavede ve všech městech a že se to zavede, je to přece výnosné pro obce výnosné ( naklady jen pár značek ), tak pak budou naše auto ozdobou u chodníku. Není to vlastně omezování volného pohybu ?


Reagovat  Reagovat s citací


Nehorázné

21.11.2007 19:36 vložil abc

Takže pan starostaq P10 nechce řešit tak, aby něco udělal on, nýbrž tak, aby za něj řešila P2 a 3 s tím, že to odskáče část rezidentů P2 a 3. Ti by ve svých ulicích přišli o ZPS a stali se tak rezidenty P2/3 druhé kategorie.
ZPS by ve svých ulicích neměli. Buďto by tedy kartu vůbec nevlastnili a nemohli tak parkovat nikde na P2/3, nebo by si ji koupili, ale přitom by ZPS u svého bydliště neměli.
Pro příslušné rezidenty P2 a 3 skutečné "výborné" řešení. Pro P10 parádně vyčůrané.
Správně: ne jiným ubrat, nýbrž svým přidat. Tedy např. zřídit pro postižené na P10 buďto zahrnutí do ZPS rozšířené o příslušnou přechodovou zónu. Jenže to je pracnější než populistický nátlak na jiné, aby se vzdali části svých (zakoupením karty zaplacených) výhod. Fuj.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Nehorázné

21.11.2007 20:00 vložil Jirka

Výsledkem bude, že zóny zavede i Praha 4, 5, 6, 8,... 10. Prostě si každý zaparkuje u sebe doma, ale nikde jinde. Zabráníme cizákům parkovat, ale sami budeme cizáky všude jinde než u sebe doma. Platit budeme všichni.
Nemohu si pomoci, ale pořád mi to přijde lehce nedomyšlené.


Reagovat  Reagovat s citací


ZPS

15.11.2007 10:37 vložil Věra Podzemská

Naprosto souhlasím s pisatelem dopisu. Sama bydlím na Praze 3, v Kubelíkově ulici a již teď řeším, kde vůbec zaparkuji. Po 16 hodině odpoledne je to věc přímo neuskutečnitelná. A tak, byť jsem odpůrcem zavedení placených zón,si přeju, aby se placení zavedlo konečně i na Praze 3. Možná třeba i zaparkuji, aniž bych musela 30 minut kroužit po širokém dalekém okolí a hledala pidi místečko, kam bych se vmáčkla.
V Ševčíkově ulici se například parkuje těsně vedle nově zasazených stromů, na parkovací místo pro 3 vozy se tak totiž vejdou 4. To, co se v současné době děje, je skutečně divočina největšího kalibru. Poděkujme za to našim skvělým zastupitelům, kteří hájí zájmy svých voličů a daňových poplatníků.
Věra Podzemská


Reagovat  Reagovat s citací


Re: ZPS

16.11.2007 11:05 vložil Jan Habětín

Souhlasím, je to katastrofa. Bydlím na Praze 10, ale protější strana ulice už je Praha 2. Před 1.11. bylo parkování složité, ale vždycky jsme nějak zaparkovali. Po 1.11. je pro obyvatele Prahy 10 zaparkovat v blízkosti bydliště nemožné. Nelze zaparkovat ani o víkendu, i když je v sousedních ulicích místa dostatek - leč parkovací karta je pro mě, rezidenta Prahy 10 nedostupná, koupit si ji prostě nemohu i kdybych sebevíc chtěl. Praha 2 si "vyřešila" problém na úkor občanů sousedních čtvrtí a myje si ruce. Dopis to vystihuje dost přesně ... na onu umělou "berlínskou zeď" se koukám z okna. Chápu snahu regulovat dopravu a parkování v rezidenčních čtvrtích, ale tím, že zavedu omezení parkování, aniž bych nabídl možnost zaparkovat jinde, byť za peníze, přece nic neřeším, protože auta nezmizí, ale jen se přesunou jinam. V tomto ohledu je ZPS dle pražského magistrátu holým amatérismem - tedy pokud to beru tak, že ZPS mají lidem pomoct a ne tak, že jde jen o to aby se od občanů vymačkly další finance.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: ZPS

21.11.2007 19:44 vložil abc

Jsem zvědavý, jak dlouho P10 vydrží odmítání ZPS v situaci, kdy nastartuje P3 a nedlouho poté i další.
Asi bude třeba nejenom křičet, že sousedé si to vyřešili na váš úkor, ale přitlačit na vlastní zastupitele, aby řešili operativněji než řečmi o plánované výstavbě podzemních garáží. (Tím spíš, když si představíme, kolik asi parkování v takové drahé stavbě bude stát - přece si někdo nemyslí, že pár desítek a výhledově snad až stovek míst situaci vyřeší...)
Je ale taky otázka, zda bude do budoucna únosné nepřipustit k podílu na zvýhodněném režimu ZPS obyvatele bez trvalého bydliště. To, myslím si, zatím dnes nikdo neví.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama