Diskuse

Ohlas obyvatel Prahy 10 na zóny placeného stání po zavedení v sousední městské části

Vložit nový příspěvek

Re: ZPS

16.11.2007 11:05 vložil Jan Habětín

Souhlasím, je to katastrofa. Bydlím na Praze 10, ale protější strana ulice už je Praha 2. Před 1.11. bylo parkování složité, ale vždycky jsme nějak zaparkovali. Po 1.11. je pro obyvatele Prahy 10 zaparkovat v blízkosti bydliště nemožné. Nelze zaparkovat ani o víkendu, i když je v sousedních ulicích místa dostatek - leč parkovací karta je pro mě, rezidenta Prahy 10 nedostupná, koupit si ji prostě nemohu i kdybych sebevíc chtěl. Praha 2 si "vyřešila" problém na úkor občanů sousedních čtvrtí a myje si ruce. Dopis to vystihuje dost přesně ... na onu umělou "berlínskou zeď" se koukám z okna. Chápu snahu regulovat dopravu a parkování v rezidenčních čtvrtích, ale tím, že zavedu omezení parkování, aniž bych nabídl možnost zaparkovat jinde, byť za peníze, přece nic neřeším, protože auta nezmizí, ale jen se přesunou jinam. V tomto ohledu je ZPS dle pražského magistrátu holým amatérismem - tedy pokud to beru tak, že ZPS mají lidem pomoct a ne tak, že jde jen o to aby se od občanů vymačkly další finance.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: ZPS

21.11.2007 19:44 vložil abc

Jsem zvědavý, jak dlouho P10 vydrží odmítání ZPS v situaci, kdy nastartuje P3 a nedlouho poté i další.
Asi bude třeba nejenom křičet, že sousedé si to vyřešili na váš úkor, ale přitlačit na vlastní zastupitele, aby řešili operativněji než řečmi o plánované výstavbě podzemních garáží. (Tím spíš, když si představíme, kolik asi parkování v takové drahé stavbě bude stát - přece si někdo nemyslí, že pár desítek a výhledově snad až stovek míst situaci vyřeší...)
Je ale taky otázka, zda bude do budoucna únosné nepřipustit k podílu na zvýhodněném režimu ZPS obyvatele bez trvalého bydliště. To, myslím si, zatím dnes nikdo neví.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama