Palác Akropolis: Jak parkovat s fištrónem?

Palác Akropolis: Jak parkovat s fištrónem?

Problémy s parkováním a plánovaná regulace v podobě zón placeného stání se staly bezmála nejfrekventovanějšími tématy regionálních zpráv z Prahy. Současně s blížící se revolucí v parkování se čím dál častěji ozývají nářky podnikatelů a živnostníků, kterých se poplatky za parkování dotknou nejvíce. Vždyť podle aktuálního ceníku zaplatí právnické osoby za každý automobil částku 30 – 36 000 Kč/rok. Za tyto peníze budou mít možnost v modré zóně parkovat, ale místo nebude nijak garantováno. Vše lze obejít ...

Originální způsob jak zajistit pro své podnikání dostatečné parkovací plochy objevil již před několika lety Pavel Hurda, předseda ODS Praha 3, radní Prahy 3 a majitel Paláce Akropolis.
Kolem Akropole byla provedena instalace dopravních značek B28 (zákaz zastavení) – s doplňkovou tabulkou „Mimo vozidla divadla“. Touto úpravou bylo vytvořeno vyhrazené parkoviště pro cca 5 vozidel. Zcela zdarma a pod dohledem Městské policie.

Vyhrazené parkoviště pro Akropolis

Pro zajímavost ještě přikládám dvě archívní fotografie z roku 2003 - tehdy byla na doplňkové značce uvedena přímo ŽDHA, tedy Žižkovská divadelní a hudební agentura spol.s r.o. – běžná soukromá společnost pana Hurdy.

Parkování ŽDHA     Parkování ŽDHA


Související články

Ceník parkovacích karet a lístků v zónách placeného stání

Za dobu, kdy se mluví o zavádění ZPS jsem již zaznamenal tolik sazebníků parkovacích karet, že jsem chvílemi začal ztrácet přehled. Každopádně ten, který dnes přináším je v současnosti ten nejaktuálnější, jelikož jej dne 28. 8. 2007 schválila Rada HMP.pokračování

Žižkov platí podnikání svému zastupiteli

Žižkovská radnice odpouští soukromému podnikateli miliónové dluhy. Zároveň mu poskytuje nové a nové částky. pokračování
reklama