Diskuse

Parkovací zóny v Praze 3 neplní svůj účel a nejsou fér

Vložit nový příspěvek

gauneřina

2.4.2009 21:15 vložil Radan Blažkovič

Zopakuji to i zde - Likvidace cestovního ruchu - tak lze definovat to, co se v Praze 3, a nejen v ní, děje. Turista má možnost zaparkovat na 2 hodiny - hodina/40 Kč - kdo si to tu mastí kapsu? Z Hradu se bude vracet, aby tam zase hodil 80 Kč, a tak pořád dokola? Nehodí-li, bude za "odměnu" odtažen - zase do kapsy všelijakým šmejdům. Takže milí zlatí představitelé, dovolím si tvrdit, že jste nehorázní gauneři, tupci, a kdoví co ještě, protože tohle se ve světě jen tak nevidí. Samozřejmě za to může i tupé stádo, které na všechno kývne a zaplatí vám poplatek, i kdybyste namontovali parkovací hodiny na zahradu k rodinnému domku. Drzost úředníků je vskutku všechny meze přesahující. Předpokládám, že za nimi nejezdí žádné návštěvy z "venku", tj. nikoho samozřejmě mimo Prahu neznají. Pokud ano, tak pro ně zajisté mají všelijaké výhodičky, takže elita si v klidu zaparkuje na jakousi protekční kartičku. Arogantní dáma I. Kořínková, nebo jak se to tupé stvoření na úřadu MČ Prahy 3 jmenuje, hnula žlučí nejednomu člověku, a dál si vysedává a arogantně odpovídá na dotazi týkající se nějaké etiky.


Reagovat  Reagovat s citací


Vynášejí peníze pro ÚMČ či jen pro soukromou firmu?

12.1.2009 14:51 vložil krakatice po žižkovsku

Kam plynou peníze z parkovacích karet. Která firma provádí distribuci, abychom se mohli podívat na server judtice. A kde je vyúčtování peněz, které plynou do kapes kamarádů radnice a které a jejich výše pro rozpočet MČPraha3. Nějak se nám to vytrácí! Ještě, že má parkovací zóny na starosti pan radní Hurda. Není mu ani možný dotaz jak to se zónami vypadá a jak vynášejí pro Žižkov, co se z nich platí - dezolátní chodníky, dezolátní silnice či co? Už tu byla Pražská parkovací- ta zašanročila 20 mil. Kč z veřejných prostředků! Tehdy byl a je v čele pam MUDr. Marek Zeman! Taky lotr k pohledání. Komunistická rodina !
Protože pan Hurda nemá na radnici telefon, je bez e-mailové adresy namůžu se s ním spojit! Žádám proto, aby odpověděl buď do Radničních novin (plátek ODS) či na těchto stránkách! Radní k občanům! jejich zájmy ne/hájíte!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Vynášejí peníze pro ÚMČ či jen pro soukromou firmu?

12.1.2009 15:50 vložil Ondřej Rut (SZ)

Jak asi víte, radnice zveřejňuje usnesení zastupitelstva a rady, avšak bez příloh, kde se relevantní informace nacházejí. Pokud by to dělali mohl byste se informace jednoduše dočíst v příloze tohoto usnesení: http://www.praha3.cz/volene-organy/usneseni-rady/2008/U-2008-611.html
Opozice i přes četné urgence a žádosti dostává materiály v jednom tištěném výtisku pro politický klub. Informace, které požadujete jsem si však z přílohy zapsal, nuže:

Usnesení se týká vyúčtování výnosů ze ZPS s MHMP za rok 2007, kdy zóna fungovala jen část roku. Za rok 2008 budou data zajímavější, ale ta budou vyúčtována pravděpodobně opět až v říjnu 2009. Praze 3 náleží 50 % výnosů po odečtení nákladů na zřízení zóny. Výnos činí 9,7 milionu korun, náklady ny zřízení a provoz ZPS 5,6 milionu. Čistý výnos po odečtení 4,1. MČ Praha 3 tedy připadnou asi dva miliony.

Zóny na Praze 3 provozuje firma Activ s.r.o.

Jak s penězi z výnosů zón radnice nakládá, to už se musíte zeptat radních, ostatně jejich úřad by vám měl poskytovat tyto informace také.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Vynášejí peníze pro ÚMČ či jen pro soukromou firmu?

16.1.2009 14:37 vložil nespokojený

Bohužel na serveru justice je cosi podivného. Není jasné, co to je za firmu.
Je zapotřebí udat její IČO!
Mohlo by se snad jednat o firmu Activ a.s. Praha (s majetkem 2 mil.Kč). Ta má sídlo na Praze 7 a také zajímavé složení! Ale vámi udaníá firma má sídlo na Kladně a je "čičmundou"! To k očekávanému byznysu nepřispěje! A dva mil. Kč vejvar pro MC? Vždyť jen rekonstrukce zasedací síně vyžaduje v rozpočtu a je tam zakalkulována patnáct mil. K4 z veřejných peněz!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Vynášejí peníze pro ÚMČ či jen pro soukromou firmu?

2.4.2009 21:18 vložil Radan Blažkovič

Ještě by se hodilo nějaké info, který celou tuhle gaunerskou obludnost vymyslel. Rád bych jej kontaktoval. Sice by se mi těžko hledala slušná slova, ale ono by to jinak nešlo, a ani to jinak nepůjde. S gaunerem jedině agresivně.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Vynášejí peníze pro ÚMČ či jen pro soukromou firmu?

12.1.2009 18:39 vložil Jirka

V teto souvislosti by Vas mohl zajimat starsi clanek - http://www.kauza3.cz/Kauza-parkovani/Fantom-prazskeho-parkovani.html


Reagovat  Reagovat s citací


souhlasím

12.12.2008 16:08 vložil xyz

Naprosto souhlasím...prakovací zóny jen šikanují řemeslníky a drobné živnostníky..u nás v domě kvůli nim skončilo papírnictví-)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: souhlasím

2.4.2009 21:22 vložil Radan Blažkovič

Je velice roztomilé, jak lokálně uvažujete, ale pokud se zamyslíte trochu víc, a to o hodně víc, tak přijdete na to, že je to likvidace všeho. Téměř všichni majitelé vozů v sousedních zemích sem jedou na dovolenou - kupodivu - vozem. Nemají, kde zastavit, nesmí zde stát. Jestli to někomu nedochází - chápu, že těm debilům nahoře naprosto vůbec -, tak se celá problematika týká i např. výrobce salámu, sýra v Horní Dolní, který dodává do marketů, do hotelů, do restaurací své zboží. A že turisté si nevozí svačinu s sebou, o tom snad žádná pře nebude. Prostě ouřada opět vymyslel debilitu hodnou své funkce, totiž funkce budižkničemu. Vlastní kapsa je nade vše.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: souhlasím

16.4.2010 00:27 vložil L.ST

Pokud se jedná o turisty, tak je záměr je zřejmě takový, že nechají auto na kraji města či na okraji časti a dojedou metrem, což je jistě daleko přijatelnější, než problém, který líčila autorka článku, a to že si nemůže nechat své vlastní auto před domem, dokonce i když by si byla v nehorším případě ochotna i připlatit. Nebo když jsem například přespávala od pátku do pondělí v Praze a v autě jsem převážela spoustu věcí, které abych nemusela (což by ani nešlo) vláčet přes celé město, jsem musela vysadit v domě, odvézt auto, potom sebe vracet tramvají a toto v průběhu víkendu několikrát opakovat. Podobné věci jako nepražák řeším velmi často, nemluvě o dojíždění do práce a do školy. Věřím, že takovýchto problémů vzniká denně mnoho a mnoho lidem. A to zcela zbytečně, protože pražská doprava se od zahlcení auty, jak jedoucími, tak zaparkovanými, naprosto neodprostila, pouze celá záležitost vynáší spousta milionů do rozpočtů a pravděpodobně ne jen tam..


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama