Praha podepsala smlouvy pro další zóny placeného stání

Praha podepsala smlouvy pro další zóny placeného stání

Zóny placeného stání budou v Praze 3 a 7 spuštěny nejpozději 1. března 2008. O termínu bylo definitivně rozhodnuto ve čtvrtek 3. ledna. Odpoledne totiž hlavní město podepsalo smlouvy s jejich provozovateli.

Smlouvy s firmami Parking Praha a Activ podepsal náměstek primátora Rudolf Blažek. Při jejich stvrzení pak Pražskému deníku potvrdil, že zóny začnou pro obyvatele a podnikatele fungovat nejpozději od března 2008. Pro návštěvníky by mělo být značení s placenými automaty připraveno o měsíc později.

S oběma termíny počítají také Praha 3 a 7. „Provoz zón placeného stání bude zahájen 1. března,“ potvrdil novinářům mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš s tím, že již zakoupené parkovací roční karty lidem budou platit do 31. března 2009.

Praha 2 předpokládá, že by zóny mohla spustit ještě před březnovým termínem. „Budeme se snažit, aby byly spuštěny ještě dříve,“ uvedl mluvčí Jan Sotona. Podle něj se tím vyřeší problémy s dopravnou, které například na Vinohradech byly způsobeny listopadovým spuštěním zón v Praze 2. Také v Praze 3 bude platnost parkovacích karet prodloužena do března 2009.

Pro řidiče to znamená, že již za dva měsíce bude většina parkovacích míst Prahy 3 a 7 přístupná pouze s parkovací kartou. Za ni ročně občané zaplatí 700 korun a podnikatelé 12 tisíc korun.

V současné době zóny fungují již v Praze 1 a 2. K parkování je nutná karta nebo zaplacený parkovací lístek. Praha si od zón slibuje regulaci dopravy a to, že automobily nechají řidiči na odstavných parkovištích, nikoliv v ulicích metropole.

zdroj: denik.cz

reklama