Pražský deník: Tendr si Praha dohodla předem

Pražský deník: Tendr si Praha dohodla předem

Dnes jsem narazil na zajímavý článek v Pražském deníku, který pojednává o výběru správcovské firmy pro ZPS.

Doposud jsem se zabýval především nastavením pravidel nových zón placeného stání, ale čím blíže jsme jejich spuštění, tím více se odhaluje další rozměr této akce. Mám na mysli samotné zabezpečení provozu a s tím spojené rozdělování solidního balíku peněz.
O tom, že nepůjde o malé částky bylo jasno už v roce 2004, kdy se diskutovaly okolnosti založení obecní společnosti Pražská parkovací a.s., která je kontrolována některými zastupiteli Prahy 3 a která si od svého založení kladla cíl ZPS technicky zajišťovat (viz. článek z roku 2004: Pražská parkovací a. s. aneb občan Prahy 3 = turista na Praze 3). Tato firma se tendru sice účastnila, ale nakonec byly upřednostněny společnosti Parking Praha a Activ.
A jak už to v našem městě bývá, objevují se nové zajímavé souvislosti. Na podezřelé okolnosti výběru se zaměřila ve svém článku redaktorka Hana Válková z Pražského deníku. Její článek doporučuji k přečtení:

Tendr si Praha dohodla předem - http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/tendr20071003.html

Diskuse

vybraný projekt alena 16.4.2016 22:40
Re: vybraný projekt alena 17.4.2016 10:40
Re: Re: vybraný projekt Radek 17.4.2016 14:09

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvekSouvisející články

Ceník parkovacích karet a lístků v zónách placeného stání

Za dobu, kdy se mluví o zavádění ZPS jsem již zaznamenal tolik sazebníků parkovacích karet, že jsem chvílemi začal ztrácet přehled. Každopádně ten, který dnes přináším je v současnosti ten nejaktuálnější, jelikož jej dne 28. 8. 2007 schválila Rada HMP.pokračování
reklama