Problémy při značení zóny parkování

Problémy při značení zóny parkování

Až do 27.dubna bude probíhat čištění ulic a vyznačování parkovacích zón. Určitě je lepší si ráno přivstat a auto odvézt do bezpečí. Odtah Vás přijde na 1 500,- Kč a odtahová parkoviště nejsou zrovna za rohem. Může se Vám ale stát, že se vše bude zanedlouho opakovat.

Zde je rozpis všech termínů úklidu komunikací na Praze 3 na rok 2008.
 

Odbor dopravy Prahy 3 se rozhodl s natíráním pruhů na silnici a obrubníky počkat na jaro. Nakonec posun rozběhu zón na březen dodal tomuto záměru rozumný důvod.

Bohužel začátek vyznačování zón na Praze 3 se zrovna nepovedl. Přišlo téměř zimní počasí. Pršelo a teplota se pohybovala okolo nuly. Natírat v takovém počasí pruhy na asfalt se ukázalo jako těžko proveditelné. V ulici Nitranské se povedl rekord a modrá barva se sloupla z asfaltu po jednom jediném dni. V některých ulicích se od natírání nakonec upustilo úplně. Pro obyvatele to má nemilý důsledek. Celá operace se bude muset opakovat.

Nitranska   
Slezska    Nitranska  Slezska

Na některých místech se také projektantům povedlo značení navrhnout v rozporu se zákonem. Na křižovatce Slezské a Nitranské se vzdálenost vyznačeného stání od přechodu pro chodce zkrátila na 50 cm. To znamená, že menší chodci a děti nemají žádný výhled do směru, odkud přijíždějí vozidla a vstupují přímo pod kola spěchajících aut. Taková chyba by se dala tolerovat v nějaké boční ulici bez provozu. To ale rozhodně Slezská ulice není.
Slezská ulice patří dokonce jako komunikace vyššího významu do odpovědnosti Magistrátu a ten toto značení paradoxně navrhl je za toto značení zodpovědný. Dovolil jsem si o této chybě  Magistrát informovat. 

Také jste našli chyby ve značení? Upozorněte na ně na našich stránkách! 

Související články

FOTO: Pani starostka slavnostně otevírá zóny placeného stání

Původně jsem nečekal, že z toho bude taková sláva, ale příležitost být v novinách si nechá ujít málokterý politik. Naše první dáma (ODS) není výjimkou a proto v pondělí 18. 2. proběhlo slavnostní odhalení značek ZPS.pokračování

Kam se poděla „Sedmá rota alias Pražská parkovací a.s.“

Právě tato akciovka se měla v představách vedení radnice Prahy 3 stát horkým favoritem ve výběrové řízení na správce pro Zóny placeného stání, a za tímto účelem byla i založena. Avšak nestalo se. pokračování

Odtahovaly odtahy a řidiči platili

Stará známá písnička, jejíž refrén se opakuje při každém blokovém úklidu ulic. Tentokrát to není jinak. K dnešnímu dni bylo od začátku úklidu odtaženo z ulic Prahy 3 celkem 117 aut. Pěti šťastlivcům se podařilo přiběhnout ještě během nakládání a auto zachránit.pokračování
reklama