Odpověď radnice Prahy 3 na „Petici občanů za privatizaci“ - AKTUALIZOVÁNO

Odpověď radnice Prahy 3 na „Petici občanů za privatizaci“ - AKTUALIZOVÁNO

Dnes jsem do našeho redakčního mailu dostal prosbu o zveřejnění reakce, kterou dostal petiční výbor od pana místostarosty Lochmana na Petici občanů za privatizaci, která proběhla v průběhu několika minulých měsíců.

Více o petici si můžete přečíst ZDE.

   

Po kliknutí na malý obrázek se Vám otevře nové okno s textem v čitelné velikosti.

List 1   List 2

Současně uveřejňujeme reakci petičního výboru na tento dopis ve formátu MS WORD - ZDE

AKTUALIZACE 14.12.2008
----------------------------------------------
Ing. Ludmila Štěrbová nám přeposlala aktuální vyjádření pana místostarosty Lochmana k výše uveřejněnému dopisu. Uveřejňujeme v plném znění.
----------------------------------------------

Od: Lochman Zdeněk (ÚMČ Praha 3) <zdenekl@praha3.cz>
Datum: 12.12.2008 15:50

Předmět: Petice
Vážená paní Štěrbová,
s pověřením paní starostky reaguji na Vaše vyjádření k odpovědi na Petici za dokončení prodeje obecních bytů.
Moji odpověď na výše uvedenou petici nelze skutečně pokládat za vyřešení požadavků petice. Dopis pouze reagoval na jednotlivé body petice. Všechny petice, které jsou doručeny na městskou část, jsou vždy názorem skupiny obyvatel na aktuální téma, některé jsou kategorické, některé navrhují řešení. Proto se jimi vždy zabývají příslušné odbory, které navrhují relevantní řešení. Je nutné zdůraznit, že městská část se řídí všemi platnými zákony a to i v činnostech privatizace nemovitého majetku ve vlastnictví městské části. Soubor pravidel prodeje nemovitého majetku je platný v plném znění, schválený zastupitelstvem. Vámi navrhovaný harmonogram privatizace je jedním z bodů, kterým se Rada městské části bude zabývat. Změny ve výši prodejních cen jsou v kompetenci zastupitelstva.
S výše uvedenou peticí se Rada městské části seznámila. Petice je skutečně v souladu se zákonem o hlavním městě Praze. Přijměte prosím touto cestou omluvu za mé konstatování, že petice nesplnila §8, písm.c) zákona o hl.m. Praze. Při právním hodnocení petice Odborem OOS Úřadu městské části Praha 3 došlo k početní chybě při výpočtu potřebného počtu podpisů petice tak, aby byla projednána RMČ nebo ZMČ. Petice v tomto směru splnila náležitosti zákona a bude projednána v lhůtě stanovené zákonem při řádném zasedání Rady MČ Praha 3 dne 17.12.2008.
Velmi podobný návrh změn ve výši prodejních cen navrhuje i další petice, která byla doručena na městskou část, a to z domů Pod Lipami. Touto peticí se již Rada MČ Praha 3 zabývala na zasedání dne 3.12.2008 a uložila mi nechat vypracovat ekonomické a právní stanovisko k případné změně Souboru pravidel. Právě tímto řešením mohu dokladovat, že návrhy a požadavky petic jsou věcí diskuze, projednávání, analýz a rada se jimi zabývá.
Nejenom v reflexi na výše uvedené petice, ale i vzhledem ke složitosti, závažnosti a transparentnosti privatizace na městské části Praha 3, bude RMČ zřizovat a jmenovat Komisi pro privatizaci nemovitého majetku MČ Praha 3, která se bude komplexně zabývat IV. etapou privatizace. Výstupy a návrhy z této komise budou vždy předkládány Radě MČ Praha 3.
S pozdravem
Zdeněk Lochman,zástupce starostky


Související články

Ing. Josef Ráb, KSČM: Občané Prahy 3 nechtějí platit radnici nehorázně zvýšené nájmy

Názory
V těchto dnech většina domácností, které užívají obecní byty na Praze 3, dostanou nepříjemnou zprávu. Rada Městské části opět rozhodla o zvýšení nájemného od 1. ledna příštího roku.pokračování

Jak a proč pokračovat v privatizaci bytového fondu.

Zastupitel za KSČM pan Ráb rozběhl petiční akci za dokončení privatizace bytů v majetku MČ Prahy 3. Samo téma petiční akce je srozumitelné. Dokončení privatizace bylo v minulosti již několikrát avizováno, avšak argumenty, které zastánci petice uvádějí, považuji za poněkud scestné a zavádějící. pokračování

Praha 3 prodala byt místostarostovi za hubičku, lidé z paneláků si připlatí

Pro občany téměř nepochopitelný prodej obecních domů v Praze 3 schválili ve čtvrtek i přes protest opozice zastupitelé na Žižkově. Zatímco místostarosta Zdeněk Lochman (ODS) si může doposud obecní byt v secesním domě ve Slezské ulici na Vinohradech koupit za sedmnáct tisíc korun za metr čtvereční, lidé na jarovském sídlišti žijící v třicet let starých ...pokračování

Někomu dva, někomu nic…

Uplynulý týden měla veřejnost možnost se prostřednictvím tisku nebo při návštěvě schůze zastupitelstva MČ Prahy 3 dozvědět, že cena privatizovaných bytů z majetku obce v centru města ve Slezské ulici na Vinohradech, navíc v blízkosti stanic metra, je výrazně lacinější než v okrajové části, jakou Jarov bez pochyby je. Privatizaci domu ve Slezské ulici č. 70 na ...pokračování
reklama