Diskuse

PhDr.Martin Valenta, SZ: Nekrolog za Perunku

Vložit nový příspěvek

Vadí mi,

25.6.2008 00:31 vložil Tinka

když se opakovaně (a nejenom tady) prezentuje, že něco Rada rozhodla špatně. Tak to ale přece není, tím vrcholným "vládcem" je přece zastupitelstvo, takže veškeré jednání rady mu podléhá a rada provádí jenom to, co má, ať už s tichým nebo veřejným (odhlasovaným) souhlasem zastupitelů, schváleno. Čili, dopustí-li se chybného rozhodnutí, jsou to zastupitelé, kteří to mohou zvrátit. Za vytvářením takového povědomí se bohužel dost často schovávavají právě opoziční zastupitelé, aby měli alibi, že to oni nic, to rada. Samozřejmě jiná věc je, když má někde nějaká partaj takovu převahu, že všechny převálcuje. Ale i tam tím spíš je třeba zdůrazňovat, že se na špatném rozhodnutí podíleli všichni "vládní" zastupitelé. Jinak si totiž lidé řeknou - vždyť ta špatná byla jenom rada, ti ostatní byli dobří, tak je zvolíme znovu. A pro opoziční zastupitele samozřejmě už nemám žádnou omluvu, pokud se nepravosti nepokouší do omrzení napravovat právě na jednáních zastupitelstva. Kdo jiný má větší šance?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: TINKO,vadi mi ,ze na verejne zastupitelstvo

27.6.2008 23:03 vložil Olda

vadi mi, zes nikdy nebyla na tech schuzich, coz je z tveho prispevku jasne jak facka ale "zasvecene " jsi to zizkovakum natrela.

Trochu vic angazovanosti a vedomosti by bylo zadouci, nez zacnes do neceho mluvitReagovat  Reagovat s citací


Re: Re: TINKO,vadi mi ,ze na verejne zastupitelstvo

2.7.2008 22:04 vložil Tinka

Milá/ý Oldo,
opravdu jsem na jednání žižkovského zastupitelstva nikdy nebyl, mně stačí účast na zastupitelstvu "naší" městské části, a protože sleduji poměry i v okolních městských částech, troufám si pak vyjádřit svůj názor, odvozený z pozorování v "naší" městské části. Nemyslete si, že jste v něčem výjimeční, jsme si, bohužel, podobní jak vejce vejci. Tedy pokud jde o způsob komunálního vládnutí...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Vadí mi,

2.7.2008 14:40 vložil jan

Je mi líto, ale tento přispěvek je natolik hloupý, až to zaráží. Jak může zastupitelstvo zvracet a napravovat chyby Rady, když má v zastupitelstvu menšinu, tedy nemůže ODS přehlasovat? Chtelo by to procvičit matematiku 1. stupně ZŠ.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Vadí mi,

2.7.2008 21:59 vložil Tinka

Milý Jene,
o moji matematiku nemusíte mít péči, ale očekával bych, že dokážete přečíst víc než první dva řádky textu. Kdybyste to udělal, jistě byste pochopil, o čem píši. Tak mi prosím udělejte tu radost, a dočtěte do konce, co jsem psal, a jestli i pak budete trvat na svém, budu to brát jako svoji vyjadřovací neschopnost.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Vadí mi,

14.7.2008 17:21 vložil karel

Všichni si myslíme v jaké to demokracii žijeme, že vox populí existuje! Nikoliv! Jednou za čtyři roky se občané dostaví k volebním urnám a podpoří tu stranu, kterou si vybrali. A tak, po různých koncertech na náměstí Jiřího z Poděbrad, snídaních na stanici metra želivského se bohužel většina občanů na Praze 3 rozhodla dát svůj hlas ODS! Bohužel asi neznali chování předchůdců těch, kteří jsou dne s na radnici - modrých soudruhů Borse, Českého, Kozumplíkové, Hurdy, MUDr Zemana, Mikesky! Tak se vážení "Žižkováci" nedivte! Kde je privatizace bytů, kde jsou další sliby z "volebního programu"! Tady v Praze 3 si dnes může ODS dělat vše co jí příjde za lubem! Mezi zastupiteli má převahu, obsazení radnice je zcela modré (i nekvalitními a nevzdělanými lidmi! A snad i slušní zastupitelé ODS mlčí! Ono takové jednání zastupitelstva vypadá jako Kocourkov! Zastupitelé dostávají materiály na poslední chvíli, každý rozumný návrh opozice je smeten se stolu! Jediná rada: zastupitelé zvolení mimo ODS odejděte z takového Kocourkova a nezúčastňujte se té habaďůry ODS!


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama