Diskuse

Polemika ze školy na náměstí Jiřího z Poděbrad

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Má vlastní zkušenost

25.6.2013 09:28 vložil Helena Benýšková

Včera se situací na ZŠ Jiřího z Poděbrad zabývala Komise pro výchovu a vzdělávání, které předsedám. Vyslechli jsme si některé nespokojené rodiče, jejichž rozhořčení nad způsobem komunikace s panem ředitelem i některými učiteli je pochopitelné. Je jasné, že atmosféře ve třídě neprospějí výměny učitelů, odchody žáků jinam ani případné slučování tříd. Nicméně ani po dvouhodinové diskusi nad veškerými dostupnými dokumenty a materiály jsme nebyli schopni nalézt jednoznačné důvody, pro které by mělo být návrhu na odvolání pana ředitele ze strany zřizovatele vyhověno či naopak nevyhověno. Radě jsme tedy žádné jednoznačné doporučení ve věci případného odvolání zatím nedali, doporučili jsme zpracovat nezávislou analýzu a škole nabídnout odbornou pomoc. Tím nepopíráme věcná pochybení, která existují a která řeší odpovědné orgány, tedy ČŠI a Inspektorát práce. Situace je však z našeho pohledu složitá s mnoho problémů evidentně pramení i z personálních konfliktů uvnitř školy. I proto jsme rádi, že se uskuteční středeční debata a že bude moderovaná nezávislým zástupcem MČ. Osobně přijdu a se situací se ráda seznámím blíže.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Má vlastní zkušenost

25.6.2013 20:35 vložil Michal Konvička

Díky za info, jen doufám, že na zítřejším setkání bude pan ředitel přítomen a bude odpovídat na dotazy přítomných rodičů. Pokud by tomu totiž tak nebylo, postrádá tato akce jakýkoliv smysl.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Má vlastní zkušenost

25.6.2013 21:08 vložil Světlana Škapová

A jaký má mít vlastně akce smysl? Co a kdo od ní očekává?


Reagovat  Reagovat s citací


Má vlastní zkušenost

25.6.2013 22:03 vložil Michal Konvička

snadná odpověď paní Škápová, tak jako mne i další rodiče zneklidňuje prohlášení části pedagogů na webu školy. Nejsem sám, kdo by se rád v celé situaci orientoval a vytvořil si vlastní názor. Proto očekávám vystoupení pana ředitele, že se postaví situaci čelem a pokusí se rozptýlit všechny pochybnosti o své kompetentnosti pro výkon funkce ředitele. A znovu opakuji, pokud nebude přítomen, postrádá setkání smysl...Pokud chce někdo zastávat "exponovanou funkci", nesmí se bát jít s kůží na trh..


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Má vlastní zkušenost

25.6.2013 22:14 vložil Katka V.

To asi aby pan ředitel ukázal, že mu diskuze není cizí. Celý rok se nezajímal o to, co nám vadí (pokud se tedy kdy zajímal). Zítra se přemůže, hodí s námi hodinku diskuze před členy MR a místečko je jeho!!!!! Nejdříve dá pro výstrahu výpověď učitelce,která se za něj v minulém roce nepostavila a teď si před nás svolá učitelský sbor, který už si nic nedovolí. Rodiče se také bojí, proto si myslím, že to bude pěkná fraška:-(.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Má vlastní zkušenost

25.6.2013 23:45 vložil Daniel Kofroň

Naše dcera naštěstí přešla v roce 2008 na jazykovou školu v Kladské, takže jsme měli zkušenost pouze za dva roky.Ohledně komunikace s ředitelem Šoukalem, tak byla dost zoufalá, když jsem čekal na odpověď na e-mail zhruba tři měsíce, tak mi ho poslal po urgencích přes vrátnou s odpovědí,proč si stěžujeme na porušování bezpečnostních předpisů ( zastavěné únikové cesty a nefunkční osvětlení na chodbě z šatny ), když dcera chodí pozdě do školy. Další perličkou byla archivace notýsků, které si škola údajně musí archivovat. Přestože žák školu opouští, nesmí mu být na příkaz ředitele vydán. Dopis učitelů mi připomněl dopis 99 pragováků, který byl použit jako alibi pro invazi v roce 1968.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Má vlastní zkušenost

23.8.2013 16:50 vložil Jíchová

Dobrý den,
má tato "kauza" nějaký výstup, prosím? Rozhlížím se po ZŠ na Praze 3 pro svoji dceru, tato debata a výtky mě zaskočily. Případně budu vděčná za doporučení kvalitní ZŠ.
Děkuji Jíchová


Reagovat  Reagovat s citací


konání ŠKOLSKÉ RADY

18.10.2013 09:19 vložil Světlana Škapová

Přeji všem hezký den,

pro informaci uvádím, že dne 21.10.2013 se bude od 18. hod. konat ve třídě 3.A v budově ZŚ Jiřího z Poděbrad ŠKOLSKÁ RADA. Tímto Vás osobně zvu na její jednání.

Světlana Škapová


Reagovat  Reagovat s citací


Re: konání ŠKOLSKÉ RADY

21.10.2013 13:24 vložil Světlana Škapová

Dobrý den , moc se omlouvám, pro nemoc se schůzky ŠR nemohu dnes zúčastnit.Světlana Škapová


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: konání ŠKOLSKÉ RADY

21.10.2013 15:37 vložil Libor Dosedla

Dobrý den, dnešní schůze ŠR je zrušena. O dalším termínu se bude teprve jednat. Omlouvám se, Libor Dosedla.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: konání ŠKOLSKÉ RADY

29.10.2013 23:20 vložil rozhořčený žižkovák

Jak je vůbec možné, že ještě neproběhla schůze Školské rady do těchto dní?. Pan Dosedlo neví, že by již dávno měly být odsouhlaseny základní a zásadní školské dokumenty: změny v školním vzdělávacím programu pro školní rok 2013-2014, vyjádření se a schválení výroční zprávy školy za rok 2012-2013, totéž o rozpočtu, dále návrhu rozpočtu na školní rok 2013-2014 . Pan DOSEDLA ale bude teprve školskou radu a termín této schůze hledat! A to ani panu řediteli nevadí, ani odboru školství MČ Praha 3 takový "pořádek" na ZŠ na náměstí Jiřího z Poděbrad!
Lajdáci odstupte!!!!!!!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: konání ŠKOLSKÉ RADY

10.11.2013 19:29 vložil občan

Jak vlastně vše dopadlo. Je někde uvedeno konečné stanovisko odpovědné osoby ?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: konání ŠKOLSKÉ RADY

16.11.2013 16:12 vložil Jiřina

Kdo ví, ticho po pěšině. Místostarostka Oubrechtová, která má školství na starosti nemusí nic dělat. Pan Matušek oproti ní "makal".
Před volbama se angažovala a vymyslela tance pro důchodce. Někdo by řekl, "dobrá sociální práce", jiný, "dobrý tunel".
Ví někdo, proč to Kuciánovi nevadí ???
Jiřina


Reagovat  Reagovat s citací


kde je zodpovědnost

19.11.2013 22:10 vložil Petr

Zajímal by mě nějaký výstup z celé situace na Jiřáku.
Jak to, že paní Oubrechtová nic nedělá? Jednou byla zvolena, tak by se měla angažovat a problémy řešit. Nebo jí školství nezajímá?


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama