Diskuse

Polemika ze školy na náměstí Jiřího z Poděbrad

Vložit nový příspěvek

Meeting s panem ředitelem

27.6.2013 17:01 vložil rozhořčený rodič

Reaguji na včerejší schůzku nás rodičů s panem ředitelem. Opět mi tato "diskuze" nic nedala a opět jsem odcházela rozhořčená. Některé podstatné otázky nebyly vůbec zodpovězeny, jiné mě neuspokojily. Pokud jsme jako rodiče chtěli reagovat na to málo z odpovědí pana ředitele, byli jsme zastaveni mediátorem, že dotazů je mnoho a musí se jít dál. Jediný kdo mohl reagovat, kdy chtěl byl pan Matušek. Vskutku nezávislý mediátor. Toto je diskuze????? Tato schůzka byla také sezvána z důvodu objasnění uveřejněného "Prohlášení" na webových stránkách školy. Nic jsme se nedověděli, opět jen že někdo něco někomu říká!!!! Co to je? Řekne nám už někdo konečně pravdu, o co tady vlastně jde?? Několikrát se pan ředitel společně s radním Matuškem pozastavil nad tím, pročpak tam není někdo ze ŠR (jako kdyby to byl ten největší problém). Moc se mi líbilo vyjádření paní učitelky Puklové. Konečně!!!! Děkujeme, že jste nám potvrdila, že na škole jsou opravdu VELKÉ problémy. Doufám, že už se nad tím Vy, paní Oubrechtová, konečně pozastavíte a usoudíte, že v této škole rozhodně není něco v pořádku a zřídíte nápravu toho všeho!!!!! Pan ředitel šanci dostal, nevyužil ji. Škola se mu rozpadá pod rukama. Kdy už otevřete oči?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Meeting s panem ředitelem

28.6.2013 00:34 vložil Světlana Škapová

Meeting svolaný panem Yilmou pro mě představuje neznámou platformu. Sdělení na webu školy nepovažuji za šťastné, ba naopak v něm vidím určitý emociální výkřik.
Poněkud utajený zůstává i fakt, že schůzku nesvolal pan ředitel, ale pan Yilma, pedagog, správce sítě ZŠ a také člen loňské výběrové komise, jež hodnotila výkon pana ředitele Miroslava Šoukala ve výběrovém řízení.

ŠR nebyla nikým oslovena, nebyl důvod domýšlet se, že její přítomnost je žádaná. ŠR svůj názor již veřejně vyjádřila . Dala zřizovateli signál o tom, že cosi není v pořádku. Návrh na odstoupení ředitele. Ten byl postoupen dále komisi pro výchovu a vzdělání.

Není zcela jasné, zda měli někteří členové komise ambice hledat pravdu a dezinformace, nakonec se ale rozhodli pro nejrozumnější řešení, vzali signál ŠR na vědomí a posunuli jej k řešení nejdůležitější osobě, paní místostarostce, která má školství ve své kompetenci.

Není v lidských silách totiž rozlišit, kolik rodičů je více či málo spokojených, kolik jich je nespokojených. Jestli je jich více na I. nebo na II. stupni. Kolik spokojených rodičů je spokojených díky práci paní učitelky, která svoji nespokojenost nepřenáší na své žáky. Kolik rodičů názor neprezentuje, neboť se obává negativních reakcí ……..

Co ale v lidských silách je, přečíst si výroční zprávy školy, závěry ČŠI za několik let, opatření ke zjištění nedostatků, závěry loňské kontroly provedené zřizovatelem (které ODS označila za neveřejné) a nechat potvrdit výběrovým řízením předpoklady pana ředitele.

Pokud se v transparentním veřejném řízení prokáží jeho schopnosti , potvrdí se tím i oprávněnost jeho funkce .


Reagovat  Reagovat s citací


Meeting s panem ředitelem

9.7.2013 20:46 vložil Jan Žigmund

Účastnil jsem se meetingu s panem ředitelem. Zaujal mne příspěvek pí Škapové, členky školské rady. Podle toho, co na meetingu zaznělo, si myslím, že ŠR správně posoudila situaci a dala návrh na odstoupení ředitele Šoukala. V současné době je kompetentní osoba pro rozhodnutí, jak je z příspěvku pí Škapové patrné, paní místostarostka Oubrechtová. Ta ředitele Šoukala ustanovila do funkce z důvodu časové tísně. Z příspěvku pí Škapové jsem se dozvěděl, že dokonce s podmínkou, že pokud bude jeho práce vykazovat nedostatky, vyvodí patřičné závěry. Ptám se proto, není opakovaná nespokojenost, která zazněla na meetingu s ředitelem Šoukalem, dostatečným důvodem? Doufám, s ostatními rodiči, že situace bude brzy vyřešena. Tato dříve bezproblémová škola by si opravdu zasloužila jiné vedení.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Meeting s panem ředitelem

28.6.2013 09:43 vložil František Tomáš

Vážená rozhořčená rodičko,
od pana předsedy ŠR je bezesporu milé, že Vám umožnil odeslat příspěvek z jím užívané IP adresy. Jen si nejsem jist, nakolik v této souvislosti Váš anonym posiluje jeho kredit.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Meeting s panem ředitelem

28.6.2013 12:10 vložil Jirka

Dobrý den, možná správně nerozumím Vašemu příspěvku, ale ty IP jsou různé. Pan Dosedla zde diskutuje z 62.172.broadband3.iol.cz a u výše uvedeného je 152.34.broadband14.iol.cz.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Meeting s panem ředitelem

28.6.2013 12:27 vložil r r

Vážený pane Tomášku, jeho i můj kredit je v pořádku, ale ten Váš je nulový!!! Chtělo by to navštívit nějaké doučování na čtení nebo silnější brýle. Jinak si nedovedu vysvětlit, co je stejného na IP: 62.172.broadband3.iol.cz a IP: 152.34.broadband14.iol.cz. Ale zkusil jste to pěkně, ha ha ha


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Meeting s panem ředitelem

29.6.2013 10:01 vložil Libor Dosedla

Děkuji zastáncům, kteří umí číst, nyní píši za svého domácího počítače a opravdu toto je moje IP adresa (pro kontrolu). Nevím kdo napsal výše uvedený anonym a hlavně ani netuším ze kterého počítače. Určitě ne od nás.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama