Třetí obvod chce brzy zrušit několik škol

Ze třech základních škol v Praze 3 zbude jen půlka jedné. Hlavním argumentem radnice pro tento krok je málo dětí a drahý provoz. Proto by základní škola v Perunově ulici měla od příštího školního roku zaniknout úplně, škola na Pražačce by se sloučila s jinou. A škola v Žerotínově ulici by se zavřela žákům druhého stupně.

 „Tím, že se zruší dvě a půl školy, radnice ročně ušetří pouze dva miliony sedm set tisíc korun. Což je minimální položka v porovnání s investicí například do stadionu Viktorky, který vyjde cca na sto milionů,“ upozornila opoziční zastupitelka Dana Mušková, která s rušením škol zásadně nesouhlasí.
Podle ní je nehorázné, že chce radnice šetřit právě na dětech. „Osmi stům dětí se změní život, na který byly doposud zvyklé,“ dodala. O tom, jak to se školami bude, rozhodnou radní během čtrnácti dnů. Veřejnost se o jejich záměru dozvěděla teprve nedávno.
Zaskočení a rozzlobení rodiče zatím netuší, co s jejich dětmi bude. „Nedovedu si to představit. Škola, kam by měl syn chodit, je vzdálená dvě stanice tramvají. Tam by mě nikdy nenapadlo ho přihlásit,“ postěžovala si Pavlína Melicharová, matka druháka ze základní školy na Pražačce. Konkrétně v této škole mají děti ideální podmínky. Je tam velké hřiště, zahrada a blízko i bazén. Škola je naplněná z třiadevadesáti procent, proto rodiče nerozumějí důvodům radnice, proč by se škola měla slučovat s jinou.
Daleko do školy by od příštího roku měli i žáci od šesté třídy výše ze školy v Žerotínově ulici a všechny děti ze školy v Perunově ulici .

reklama