Diskuse

Vzdělání není plýtvání aneb Cenzura RN pokračuje

Vložit nový příspěvek

Novotný

1.7.2011 08:27 vložil Kamil

Zhejčkaní pražáci potřebují školu přímo u nosu, kdežto na venkově, kde se školy běžně slučují, nevadí, když děti vstávají o hodinu dříve, jen proto, aby se dostaly autobusem do několik kilometrů vzdálené školy. Mezi budovou v ulici Žerotínova a budovou v ulici Chelčického je vzdálenost asi 800 metrů, tj. 10 minut chůze modernizovaným parkem bez jediné rušné křižovatky, či jiné nástrahy. V budově Chelčického je krom toho druhý stupeň školy, kde žáci automaticky pokračují, jelikož se nejedná o jinou školu, ale stále o jednu a tu samou. Čili, co se stane, když žáci přejdou do nedaleké, nově zrekonstruované budovy, kde je čeká druhý stupeň, o jeden rok dříve i se svou třídní učitelkou? Dříve a snadněji se seznámí s prostředím a s vyučujícími, kde je čeká studium na druhém stupni ZŠ. Celé rádoby aféře nějak nerozumím. Škoda, že ti, co nejvíce vykřikují, si ani neověří či neupřesní informace, se kterými pak vystupují.... "Výbornou školu, jakou „Žerotínka“ je, dělají především skvělí učitelé a žáci, kteří mají svou školu rádi." pak bych se tedy nebál, že se do prvního ročníku nikdo v budoucnu nezapíše. Jestliže má škola takovouto pověst, zbytečně si ji kazí kauzalizováním jednoduchého a rozumného opatření.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Novotný

5.7.2011 13:24 vložil Miroslav Michálek

Dobrý den, pane řediteli Ostape,

nikdy bych si nedovolil tvrdit, že jste napsal příspěvek začínající textem "Zhejčkaní pražáci..", určitě byste se v takovém případě podepsal svým jménem. Na druhé straně, slovník příspěvku i celá slovní spojení velmi připomínají vaše oblíbené formulace. Protože byl příspěvek poslán dne 1.7. a jeví se jako zaslaný ze serveru ZŠ Chelčického, i když školní rok byl již ukončen, je na místě položit si otázku, kdo může být skutečným autorem příspěvku zaslaného ze školního serveru z mailové adresy, která se mně zobrazila po rozklepnutí "vložil Kamil", tedy z mailu pro.svindl@seznam.cz .
Protože vás jsem jako autora předem vyloučil, mohlo by jít snad jen o školníka, nebo o některého z řemeslníků provádějících prostřednictvím rekonstrukce šaten investici do vzdělání v budově Chelčického. Obávám se však, že by mohlo jít o vašeho ve škole tajně schovaného žáka odmítajícího se smířit s faktem, že jsou už prázdniny, jehož koníčkem je dění veřejné a pro kterého je budova Chelčického a výuka v ní opravdu srdeční záležitostí. Protože takové žáky by i dlouholetý dělník na pile mohl spočítat lehce na prstech jedné ruky, byla by jej škoda dvojnásob také proto, že by jeho smrt hladem ve školní budově dále nepříznivě ovlivnila výši normativu určujícího výši neinvestičních prostředků pro celou školu. Vysvoboďte jej tedy ze školy co nejdříve, pane řediteli. A ty, Kamile, vrať se domů k mamince a k tatínkovi, vysvědčení máš určitě výborné. Miroslav Michálek
P.S.: to je opravdu jedna z věcí ovlivňující volbu bydliště - venkov versus velké město - chci mít školu, obchod, lékaře, divadlo,......"hned za domem" a les mně stačí dvakrát za měsíc na výletě nebo chci každé ráno vidět z okna srnky a večer se nechat zdravit od lišky i když vše ostatní je daleko...


Reagovat  Reagovat s citací


Rada RN

3.6.2011 14:59 vložil Jarda

Upřímně, přátelé, k čemu je rada RN, když o relevantním článku rozhoduje stylem: 1 pro, 2 proti, 3 zdrželi se. Myslím, že se to dá vykládat tak, že 3 členové tam jsou zbytečně, protože nemají vůbec žádný názor a dva si nepřejí polemiku... Současně to znamená, že prakticky 5 členů rady si myslí, že zveřejňování názoru občanů je spíše nežádoucí.

Rád bych poznamenal, že zamezování publikace článků občanů v RN zavání nutně silným politickým ovlivňováním RN, říkejme tomu třeba práve cenzura.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Rada RN

3.6.2011 22:29 vložil Karel Váňa

Problém vidím v tom, že Radu vede Popov, nadutý amatérský ředitel zeměkoule. Hlavně, že před volbami slibovala TOP 09 otevřenou radnici, otevřené noviny a já nevím co ještě. Prostě Popov podle mě nepatří ani do vedení místní TOP a už vůbec ne do čela Redakční rady...ale škoda slov.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Rada RN

3.6.2011 23:34 vložil Pražan odjinud

V počátcích jsem se p. Popova zastával, každý by měl mít šanci ukázat, co v něm je. Teď už se nemůžu k Vašemu názoru nepřipojit...


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama