Diskuse

A kolik přispěl developer?

Vložit nový příspěvek

Socani jak lilie?

5.9.2010 13:35 vložil metanaqua

Pane Zábojníku,
co píšete, zní logicky. Jak jste sám uvedl, tak jste členem jen dva roky a tudíž je těžké Vás vinit. Na druhou stranu kandidujete za ČSSD, která zde svou tradici má. Když budete k nám i sobě upřímný, musíte uznat, že socani v tom tak nevině nejsou.
ČSSD se nikdy nechovala jako opozice. Minulé volební období byla v koalici s ČSSD a na lumpárnách se přímo podílela. Když se podíváte na ustanovující schůzi stávajícího zastupitelstva z roku 2006 (pokud jste to neviděl, tak opravdu doporučuji - http://www.praha3.cz/galerie/video/jednani-zastupitelstva/x2006/zaznam-2006-11-28.html), tak se socani nechali navolit do všech možných orgánů akciovek a výborů. Byli poslušnou a nic nedělající opozicí, která šla ODS vysloveně na ruku.
Vůbec nejde jen o kontrolní výbor. ČSSD měla své lidi v dozorčích radách obecních firem, které spravují polovinu obecního rozpočtu. Jestliže občanům a aktivní opozici bylo toto hospodaření skryto, tak členům ČSSD nikoliv. Sociální demokracie neměla hlídat jen kontrolní výbor, ale i zmíněné firmy. Chcete říci, že vše bylo v pořádku? Nikdy se žádný socan neozval.

A vůbec by mě zajímalo, proč se ČSSD (vč. Vás osobně) přihlásila k tomuto zpravodaji až nyní a ne před lety? Proč až před volbami a ne uprostřed funkčního období? Snad nefungovala?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Socani jak lilie?

5.9.2010 22:50 vložil Zdeněk Zábojník

Zdravím Vás,
vidím, že jsem dostal roli štítu či hromosvodu, ale já nejsem ani členem vedení ČSSD na Praze 3.
Mí kolegové mohli změnit na mnohé věci názor. Na jejich minulé názory, a proč je zastávali, současné názory, a proč je zastávají, je třeba ptát se vždy konkrétních lidí.
Můj názor je, že dělat stafáž Hurdově ODS, ČSSD poškodí. Komunální politika na druhé straně není ideologickým bojem na život a na smrt.
Video jsem neviděl, protože obsahuje jen první 4 minuty, ale kdo je členem jaké komise samozřejmě vím. Myslím si, že naprosto všichni zastupitelé by měli pracovat v komisích či výborech. A jsem si jist, že ČSSD ať už bude zastupitelem kdokoliv, to podpoří.
K Vaší další otázce říkám, že hospodaření Prahy 3 samozřejmě není v pořádku. Už jen tím, že je rozpočet deficitní a k látání děr se rozprodává městský majetek.
Já mohu mluvit jen za sebe. K tomuto zpravodaji se hlásím až teď proto, že až teď jdu s kůží na trh, tj. kandiduji do zastupitelstva. Předtím jsem psal ke své vlastní potěše blog na idnes.
Počítám-li dobře, do zastupitelstva Prahy 3 kandiduje 262 lidí. Já jsem jeden z nich. Můžete-li se zde Vy a každý koho to zajímá, seznámit s mými názory, je to jen dobře pro rozhodování u volebních uren.

Zdeněk Zábojník


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Socani jak lilie?

6.9.2010 08:30 vložil metanaqua

Já oceňuji, že jste šel se svou kůží na trh... tedy na Kauzu3 :-)
Nicméně, ČSSD jste si svobodně vybral.

Mimochodem, to video funguje. Neobsahuje první 4 minuty jak jste napsal, ale první 4 hodiny :-) Je na něm vidět jak zastupitelé ČSSD hájili zájmy své i zájmy ODS a hlasovali zcela jednotně... vč. podpory Mr. Hurdovi.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Socani jak lilie?

6.9.2010 10:08 vložil chk

Pane Zábojníku, ČSSD na Praze 3 funguje stejně špatně jako místní ODS. Je to dědictví jak tzv. \"opoziční smlouvy\" na celostátní úrovni, tak minulé reálné a současné skryté koalice mezi těmito stranami na Praze 3 a vlastně asi i na Magistrátu. Všichni na všechny něco ví a bojí se něco udělat.
Asi by bylo nejlepší v následujících komunálních volbách obě tyto strany z radnice Prahy 3, jakož i z Magistrátu, prostě vymést. To je můj názor jakožto řadového voliče, nestraníka.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama