Pecha a Poche na nás shlíží z plakátů

Pecha a Poche na nás shlíží z plakátů

Zvláštní shoda jmen i funkcí. Ač první z ODS a druhý z ČSSD, mají toho oba společného VÍC NEŽ SI MYSLÍTE. Například Výbor pro kulturu, kde oba sedí, schválil podporu 700 000,- kč pro akci prodejce aut HUMMER. Společné jim jsou i mimořádné vedlejší příjmy z funkcí ve správních radách městských firem.

Za působení  Milana Richtera (ODS) ve funkci  radního pro kulturu se mimořádně rozmohly finanční příspěvky na různé projekty pod hlavičkou "Partnerství hl. m. Prahy". Je to paralelní penězovod (skoro 150 milionů) vedle normálního grantového programu magistrátu. Ovšem peníze se v něm udělují bez prověření před  výběrovou komisí. Předkládané projekty schvaluje přímo Výbor pro kulturu a pak již jen formálně zastupitelstvo. A zde do děje vstupují naši dva hrdinové Pecha (ODS) - Poche (ČSSD). První v roli dlouholetého šéfa Výboru (nyní se vyšvihl na radního pro kulturu) a druhý jako člen výboru.

Zvláštní shodou náhod se oba naši kandidáti ocitli na židlích, ze kterých dlouhá léta ovlivňují kulturní politiku celého města Prahy.  Výsledky jejich rozhodnutí najdete na stránkách magistrátu. A je to zajímavé čtení. V roce 2010 se např. díky dvoukolejnosti grantů a "podpory" dočkala proti všem zvyklostem peněz z obou zdrojů i agentůra Rachot production  (podala na nás žalobu).  Podporu z peněz pro kulturu dostal i závod v muškování, či již zmiňovaný obchod s auty Hummer. 

pecha   poche

Zatímco první seděl ve výboru jako šéf u schvalování podpory pro Hummer centrum a níže uvedených podivností, druhý jak sám uvádí, podobné věci nepodpořil a "statečně" opustil sál.

"Mnohokrát jsme s paní Ryšlinkovou* a Semelovou na výboru proti takovému paralelnímu systému bojovali, avšak marně," uvádí pan Poche (ČSSD). Ve výboru má většinu ODS. Já již poslední léta o partnerství odmítám hlasovat a z výboru odcházím, neboť je to jako turecká tržnice. V mnoha případech předem domluvená mezi členy výboru za ODS. Odmítám se handrkovat o to, zda dostane pivní festival, či závody v muškaření 500 či 700 tis. korun. A ty částky jsou oprvadu obrovské."

Oba pánové mají ještě jedno společné. Zvládají posedávání v nejrůznějších dozorčích radách městských, či v městem částečně vlastněných firmách. A berou za to opravdu pěkné peníze. Miroslav Poche, který si za členství v dozorčí radě Pražské energetiky vydělal loni 1,6 milionu korun. Pecha loni inkasoval 1,785 milionu korun.
 
Nyní zpět do ulic Prahy 3. Oba pánové chtějí náš hlas pro magistrátní volby. Shlížejí na nás z plakátů po celé Praze 3, ale jejich cesty se rozešly. Pan Poche se kandidatury vzdal.  Pan Pecha ve své kampani pokračuje. Odskočil si dokonce tuto středu na předvolební hudebně-párkový meeting ODS na "jiřáku" až  z Moravského Krumlova. Tam se pere o kliku od dveří ke Slovanské epopeji s moraváky. Bohužel pro něho epopej do voleb již jako trumf nepřiveze.  

Takže milí voliči. Opravdu chcete, aby vaše peníze plynuly do podniků, jako je prodejna Hummerů, nebo komerční turistická atrakce Muzeum Karlova mostu? V pátek a v sobotu o tom můžete rozhodnout.    

*(byla z výboru protiprávně v roce 2009 vyhozena)

Přílohy:

Kompletní složení Výboru pro kulturu a volný čas je zde.

Přehled "partnerství" je zde:
Z přehledu jsem vybral k článku tyto položky:
HUMMER CENTRUM s. r. o.     OPEN DAY     700 000,- Kč
RACHOT Production s. r. o.     RESPECT - world music festival 2010     1 500 000,- Kč
První Všeobecná Člunovací Společnost, s.r.o.     Provoz a činnost Muzea Karlova mostu     2 000 000,- Kč

Schválený jednoletý grant pro Rachot Production s.r.o.:

Bb/170    26690179 - RACHOT Production s. r. o.    OTHER Music 2010        přiděleno 550.000 kč


Související články

Kolik si vydělají politici Pecha, Langmaier (oba ODS), Poche(ČSSD) a další ve firmách napojených na město.

Řada komunálních politiků přijímá benefity z městských firem, i když pobírají řádný plat. Ponor do finančních kanálů komunální politiky odkrývá fantaskní svět. Zatímco v nejvyšších patrech penězovody, které plnily kapsy zákonodárců, pomalu vysychají, o patro níž regionální prominenti počítají přivýdělky v milionech. A nic nenaznačuje tomu, že by se ...pokračování

Lídr pražské ČSSD rezignuje, přiznal manipulace se stranickými dary

Jeden z lídrů pražské kandidátky ČSSD Miroslav Poche, rezignuje na všechny stranické funkce. Poche přiznal, že dal loni straně několikasettisícový dar, jenž rozepsal na několik členů, kteří je vykázali jako členské příspěvky. Právu informaci o jeho rezignaci sdělil šéf pražské ČSSD Petr Hulinský.pokračování
reklama