Rozšířená verze ankety: Co nám strany chystají? Odpovídá ČSSD

Rozšířená verze ankety: Co nám strany chystají? Odpovídá ČSSD

Při přípravě tištěné Kauzy3 jsme oslovili ODS, ČSSD, koalici Žižkov (nejen) sobě, stranu Věci veřejné, TOP 09 a KSČM. Všem jsme položili stejné otázky a stanovili stejný rozsah pro odpovědi. Otázek jsme měli víc, než kolik jsme mohli otisknout, a proto na webu postupně zveřejníme doplňkové odpovědi. Uvádět je budeme ve stejném pořadí jako jsou řazeny v časopise. Každý den jedna strana. Dnes začínáme s ČSSD, odpovídal Michal Kucián.

1. Proč jste se připojili ke Společnému prohlášení ke komunálním volbám?
Zejména proto, že cítíme hlad po větší otevřenosti radnice, nemáme důvod cokoliv skrývat a chceme aby bylo jasné co budeme po volbách dělat

2. Souhlasili byste s přizváním odborníků do grantové komise s právem hlasovat o přidělení grantů?
Ano, jen si musíme definovat kdo je odborník? Bude moci být zároveň žadatelem? Pokud má splnit svou nezávislou roli, tak asi ne.
 
3. Jakými konkrétními kroky chcete prosazovat zásady vašeho celostátního politického programu na komunální úrovni?
Odpověď naleznete v našem programu na : http://praha3.cssd.cz/  
 
4. Kde je největší problém při privatizování bytů na Praze 3?
Nejistota ve výši budoucích nájmů, nejistota ve výši kupní ceny, nejistota v harmonogramu – kdy, co a jak.
 
5. Proč jsou podle vás byty občanům na Praze 3 privatizovány za nejvyšší cenu v Praze?
Protože tak většina v Zastupitelstvu rozhodla.  Dnes je tvořena na základě minulých voleb pouze ODS.
 
6. Budete při své práci spolupracovat s neziskovými organizacemi jako např. Transparency international, Oživení, Arnika, AutoMat, Besip a Pražské matky?
Neuzavíráme se spolupráci s žádnou občanskou iniciativou, tedy ani s těmito. Je mnoho dalších na Praze 3, které zde nejsou jmenovány.
  
7. Má být náměstí J. z  Poděbrad poddolováno a vystavěny zde podzemní garáže za 700 milionů, jak to naplánovaly minulá a současná radnice?
Toto náměstí je jednou z mála vhodných lokalit pro takovou stavbu. Na rozdíl od zahrady ZŠ, nebo Škroupova náměstí. Cenu a rozsah garáží bude nutno znovu posoudit.
 
8. Nezdá se vám, že v Praze 3 je upřednostňována automobilová doprava před pěší a cyklistickou dopravou? Zejména nás mrzí, že trasa metra „D“ při svém plánování opouští Žižkov. Cyklostezka na Vítkově je zásluha ČSSD. Na rozdíl od pomalovaných hlavních silnic
 
9. Jak se stavíte k záměru vybudovat na Pražačce sociální byty místo stávajícího kempu v době, kdy radnice jiné domy vhodné pro sociální byty levně prodává?
Postavit byty, které by sloužily k řešení sociálních problému bude nutné, pokud má být privatizace nabídnuta všem nájemníkům. Např. prodej Bořivojovy 27 je špatně.
 
10. Jak vnímáte nápad propojit Parukářku a Vítkov visutou lávkou pro pěší?
Bude mít stejný osud jako projekt přivést na Vítkov lanovku. Tedy skončí v zapomnění.
 

A ještě rekapitulace otázek z tištěné verze Kauzy3

 

1. Proč se ucházíte o politickou moc na Praze 3? Jaké máte politické cíle?
Abychom dosáhli toho, že nájemné se nebude plošně zvyšovat do maxima, že každý okrsek bude mít „svého“ strážníka,namísto předraženého ředitelství městské policie, že nákladové nádraží bude přestavěno i ku prospěchu stávajících obyvatel, ukážeme, že peníze lze využívat lépe. 

2. Koho budete nominovat na funkci starosty MČ Praha 3?

Michala Kuciána- definitivní potvrzení musí dát obvodní konference 8.9.

3. Které strany považujete za potenciálně největší koaliční spojence pro práci v zastupitelstvu a s kým si naopak spolupráci nedovedete představit?

Ty, ve spolupráci s nimiž se nám podaří naplnit maximum našich představ. Některá uskupení jsou pro nás dnes nečitelná. Jedním z velmi důležitých kritérií bude ochota k maximální otevřenosti občanům. Neumíme si představit spolupráci v radě s KSČM.

4. Považujete stávající praxi, kdy je majetek městské části převáděn na obecní akciové společnosti, za dobrou a transparentní formu správy obce?

Jde to i jinak, proto chceme ze všech obecních společností udělat jen 1, jejíž veškerá činnost i zakázky budou pod kontrolou veřejnosti a všech uskupení zastoupených v ZMČ.  

5. Kapacita mateřských školek je plně obsazena a řada dětí se do nich tento školní rok nedostala. Jak chcete řešit problém MŠ?

Zde tak velký problém necítíme, daleko horší situace je s jeslemi, kde je nutné zvýšit kapacitu. Taky není od věci zavést v různých školkách různou provozní dobu. Chceme zejména nová místa v jeslích a různou provozní dobu jednotlivých MŠ.Počet míst je možné řešit i proto, že budovy zůstaly v majetku obce.   

6. Co podle vás nejvíce schází stávající podobě Radničních novin?

Ztratily informační charakter, dost často se jedná o propagaci. Taky jejich grafická podoba ztratila „žižkovské barvy“ a přebarvili se do jiného trika.

Otázky s jednoslovnou odpovědí

7. Může být podle vás komunální politika pravá, nebo levá?
Ne 

8. Chcete, aby možnost privatizovat byla dána všem nájemníkům obecních bytů s regulovaným nájmem?
Ano

9. Považujete převádění majetku P3 na obecní akciové společnosti za dobrou a transparentní formu správy obce?  
Ne

10. Jste pro zbourání Nákladového nádraží?  
Ne

 

 


Související články

Přijďte diskutovat 11.10. s budoucím starostou Prahy 3

Občanské sdružení Kauza3.cz s podporou nadace OSF Praha pořádá veřejnou diskusi kandidátů na starostu Prahy 3. Svou účast již potvrdil zástupce TOP 09, ODS, Žižkov nejen sobě, Věcí veřejných, ČSSD a KSČM. Úlohy moderátora se zhostí Štěpánka Duchková ve spolupráci s politologem Jiřím Pehe. Vstup je volný.pokračování
reklama