Diskuse

Volební výsledky s komentářem

Vložit nový příspěvek

Rebel Stropnický

18.10.2010 14:19 vložil Hospodářské noviny

Radnice vzali útokem fotbaloví fandové i zelení rebelové

Praha 2

Starostka Jana Černochová sice dostala hodně preferenčních hlasů a její ODS na Vinohradech vyhrála, může ale přijít zkrátka. Dvacet procent získali totiž Občané za spokojené bydlení, kteří, když se spojí s TOP 09 a zelenými, budou mít v zastupitelstvu většinu. Program OSB je jednoduchý - prosazují "spravedlivou privatizaci" obecních bytů. Minulé vedení radnice podle OSB nastartovalo privatizaci tak, že nájemníci téměř nemají šanci byty zakoupit.

Praha 3

Žižkovská ODS je pověstná tím, že v ní má rozhodující slovo podnikatel Pavel Hurda, mimo jiné provozovatel Paláce Akropolis. Jeho kritici, srocení v hnutí Žižkov (nejen) sobě, ale získali pětinu hlasů. Jejich lídrem je známý zelený rebel Matěj Stropnický. Je možné, že s TOP 09, která v Praze 3 vyhrála, sestaví koalici.

Praha 10

O politickém hnutí Desítka pro domácí natáčela i německá televize. Fanouškům Bohemians 1905 a Slavie se podařilo na radnici Prahy 10 dostat, ovšem mají jen tři zastupitele. To je málo na to, aby prosadili svůj hlavní cíl - zachovat stadion Ďolíček jako "domov" fotbalistů Bohemians.

Praha 11

Jižní Město nemá v Praze moc dobrou pověst - ani jako místo pro bydlení, ani kvůli radnici, již ovládá ODS. Starosta se rád obklopuje boxery, se kterými se fotografuje i na billboardy. Předvolební kampaň pak byla poznamenána násilným incidentem. Šéfa Hnutí pro Prahu 11, který radnici kritizoval, někdo před volbami zmlátil. Spolek dostal sice téměř pětinu hlasů, vláda ODS ale bude nejspíš pokračovat, opět se totiž může dohodnout s ČSSD.Reagovat  Reagovat s citací


Re: Rebel Stropnický

18.10.2010 14:23 vložil Uhlovodan

Je to ale pěkná sebranka ta ODS :). A to ještě autoři nečetli Kauzu3. To by se teprvé podivili, co je pan Hurda zač...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Rebel Stropnický

18.10.2010 14:40 vložil Petr Kratochvíl

Celkově by se mi líbilo vyšachování ODS na Praze 3. Ale nevím, zda je průchodná koalice TOP09 a Žižkova (nejen) sobě, protože na stěžejní téma pro Ž(N)S, kterým je privatizace obecních bytů, mají tyto dva subjekty dost rozdílný názor. Hlavně co se týká prodejních cen...


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama