Aktuálně.cz: Politik ODS má vilu za 25 milionů. Šetřil jsem, říká

Aktuálně.cz: Politik ODS má vilu za 25 milionů. Šetřil jsem, říká

Pražský zastupitel Pavel Hurda před několik dny rozšířil seznam svých nemovitostí. K domu v Lipencích a Českém Krumlově, si za 25 milionů korun pořídil novou vilu v lukrativní části Prahy. A podle smluv tuto částku zaplatil politik ODS okamžitě. Hurda, jemuž se kvůli pověsti velmi vlivného člověka přezdívá žižkovský kmotr, přitom inkasuje statisícové odměny v několika firmách, kde má Praha podíl.

Aktuálně.cz: Můžete vyjasnit, za jaké peníze jste si koupil vilu na Smíchově, za kterou jste rovnou zaplatil 25 milionů korun?

Jsou to peníze z mého dvacetiletého podnikání. Já mám asi dvacet firem, jestli jste se díval. Ty peníze nešly z účtu pana Havla (Luboš Havel - hlavní akcionář advokátní kanceláře, k níž politik složil kupní částku do advokátní úschovy a která připravila kupní smlouvu - pozn. red.), ale z mého účtu.
 
A.cz: A ty jste si tedy naspořil?
 
Jsou to moje peníze, moje peníze.
 
A.cz: Jsou v tom peníze, které jste dostal za své působení v představenstvech a dozorčích radách společností, kde má Praha svůj podíl?
 
Pane redaktore, podívejte se, já vám ještě jednou říkám, že jsou to moje peníze, které mám řádně vydělané, řádně zdaněné, je to i dědictví po mé matce, všechny je mám na svých účtech.
 
A.cz: Takže v tom nejsou odměny, na které jsem se ptal?
 
Mě je 66 let, první svojí firmu jsem založil v roce 1990, v té době jsem byl, jestli ne zámožný, tak určitě ne nemajetný. Jsou to moje osobní peníze.
 
A.cz: Já se jen ptám, jestli jde o peníze, které jste dostal jako odměnu za své působení ve firmě, v nichž figurujete, nebo která dostala od magistrátu veřejné peníze?
 
Ani jedna jediná koruna není z peněz veřejných grantů. Jestli myslíte peníze z grantů, tak žádné moje firmy granty nedostávají, vyjma společnosti z Paláce Akropolis a ta společnost mi ještě dluží peníze, protože jí léta podporuju.
 
A.cz: A kolik vám ještě dluží?
 
Proč bych vám to měl říkat? Vy se mě ptáte na to, jestli jsou to peníze z dozorčích rad. Já vůbec nechápu smysl té otázky.
 
A.cz: Ptám se zastupitele na to, jestli jste si i z peněz, které jste si vydělal v představenstvech a dozorčích radách, koupil nový dům?
 
Jestli si myslíte, že jsem si v dozorčích radách vydělal 25 milionů, tak to jsem si určitě nevydělal.
 
A.cz: To si ani nemyslím. V dozorčích radách jste si vydělal zhruba desetitisíce korun za rok...
 
To je pravda. Já jsem samozřejmě dělal i v představenstvech a podobně a vydělal si více.
 
A.cz: Proč jste vybral advokátní kancelář Havel, Kuchař, Ryšavý, která vám připravila smlouvy a do jejíž úschovny jste peníze poslal?
 
Protože je léta znám. Pana magistra Havla považuji za právníka, se kterým spolupracuji a i přítele.
 
A.cz: Před několika měsíci se objevily informace o tom, že jste se dostal v souvislosti s firmou, ve které pan Havel figuruje, do střetu zájmu. To odmítáte?
 
Na to se mě už ptala televize. Já to vždy říkám a budu říkat, že si kanceláře pana Havla vážím a považuji náš vztah za přátelský. V tom je nějaký problém, tomu nerozumím.
 
 
Text byl se souhlasem autora převzat z webu Aktuálně.cz: http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=751123
 
  

Související články

Palác Akropolis údajně utrpěl ztrátu III - prohrál u soudu

Jak jsem čtenáře již v aktualitách informoval, v pondělí 23. dubna 2012 vynesla předsedkyně senátu Kateřina Janitorová Sixtová rozhodnutí, v němž zamítla žalobu podanou CNK Palác Akropolis proti Michalu Konvičkovi, členu redakční rady Kauza3.cz, o zaplacení částky ve výši 313.165,-Kč. Písemné vyhotovení rozsudku jsem však obdržel až v těchto dnech a rozhodně ...pokračování

Jsme v prdeli, můžem si za to sami, aneb zamyšlení nad songem a knihou

Pokud jste ještě neviděli nejnovější vskutku krylovský videoklip Barbory Polákové a Davida Kollera, pak vřele doporučuji jeho shlédnutí ještě před čtením tohoto blogu. A až si začnete myslet, že se tento skvělý a brutální song může stát generační hymnou roku 2012, kupte si a přečtěte knihu profesorky Vladimíry Dvořákové „Rozkrádání státu“.pokračování

Položí pražskou koalici žižkovský developer?

Pražská TOP 09 chce odvolat Pavla Hurdu a Filipa Dvořáka (oba ODS) z funkcí v pražských plynárnách. Měla to být koalice, která na magistrátu hlavního města nastolí po bémovské éře nové pořádky. Tandem ODS a TOP 09, který se chopil vlády loni v listopadu po takzvaném podzimním převratu, však neprochází zrovna „zamilovaným“ obdobím. Primátor Bohuslav Svoboda ...pokračování
reklama