Skorostarosta Zeman (ODS) vrtí Českem

Skorostarosta Zeman  (ODS) vrtí Českem

Shodou okolností se kandidát na starostu za ODS pan Zeman objevil v mediích jako osobnost ovlivňující celostátní politiku. Mohl to být náš starosta a tak tomu musíme věnovat pozornost. Nepřijal totiž zpět do zaměstnání šéfa stávky lékařů a jako jeden z mála ředitelů nemocnic nezveřejnil svoje majetkové poměry.

Stávka na Vinohradech

Zjednodušeně řečeno stávkující lékaři podmiňovali v únoru ukončení své stávky tím, že budou po stažení výpovědí přijati zpět na svá místa v nemocnicích. K tomu ve většině případů skutečně došlo, jen předseda Lékařského odborového klubu (LOK) Martin Engel dostal najevo, že od 1. března zpátky do vinohradské nemocnice přijat nebude.

"Naše nemocnice, respektive vedení, odmítlo garantovat, že vezme všechny lékaře zpátky, i když to udělala velká většina nemocnic. Konkrétně tam došlo na doktora Engela, na jehož místo je údajně už přijatý jiný lékař," řekl jiný organizátor stávky chirurg Voleman.

engel

Předseda LOK Engel.

Jak to ředitel nemocnice a kandidát na starostu za ODS pan Zeman vysvětlil?

"Vedení nemocnice se rozhodlo, že nátlaku neustoupí, žádost odborů jde nad rámec dohody uzavřené mezi odboráři a ministrem zdravotnictví Leošem Hegrem (TOP 09)," vysvětlil ředitel Marek Zeman. Je připraven vzít zpět většinu lékařů, ale ne všechny. "Na některá místa již byli přijati lékaři noví, někde budeme počty lékařů snižovat," řekl.

Marek Zeman je členem ODS a má podle novinářů z ihned.cz blízko k poslanci Marku Šnajdrovi, který patřil během akce Děkujeme, odcházíme k odpůrcům dohody s lékaři. (ihned.cz)

Mnozí komentátoři se k události vyjádřili. Např. Jiří Pehe napsal: " Ač se to na první pohled nezdá, rozhodnutí Vinohradské nemocnice nevzít zpět do zaměstnáni vůdce lékařského protestu „Děkujeme, odcházíme“ Martina Engela je výrazem stejné logiky, jako bylo před časem odvolání Libora Michálka z pozice šéfa Fondu životního prostředí. Není také náhoda, že za oběma těmito kroky lze najít Občanskou demokratickou stranu...
...Engel se „provinil“ tím, že donutil zkorumpovaný systém, z něhož ročně odteče více něž 100 miliard korun ze stáních zakázek do černých děr korupce, aby lékařům přidal na platech několik miliard korun. "

Co bylo opravdu příčinou postoje pana Zemana nám není známo

 "V dohodě o solidaritě, kterou lékaři podepisovali před podáním výpovědí, bylo napsáno, že kdyby nastal předpoklad pro odvolání výpovědi, neučiní tak, dokud nebude jisté, že zaměstnavatel hodlá vyslovit souhlas s odvoláním výpovědí ve vztahu ke všem lékařům, kteří výpověď v rámci akce Děkujeme, odcházíme, dali“. (zdn.cz) Toto je úryvek ze smlouvy podepsané ministrem a odboráři.

Pokud by lékaři stávku neukončili a solidárně se postavili za Engela, tak by nastal krizový scénář a babičky by na vyšetření do nemocnic vozili nejspíše obrněné transportéry. To by podle některých komentářů poškodilo ministra za TOP09 Hegra a to vlastně mělo být údajným cílem nepřijetí šéfa LOK.

Tuto tajenku nerozluštíme, nicméně musíme uznat, že náš pan zastupitel v médiích zanechal nesmazatelnou stopu.

Kulichové a ředitelé

V souvislosti se zveřejněnou nahrávkou ředitele Motolské nemocnice se média zaměřila na majetkové poměry ředitelů nemocnic.
Novinářka Sabina Slonková vyzvala všechny ředitele státních nemocnic o výčet majetku a zveřejnila jejich odpovědi ve svém článku na webu. Zeptala se i našeho málemstarosty Zemana a ... a nic. (aktualne.centrum.cz)


dotaznik
Na obrázku se můžete podívat na jeho odpovědi.

Ano, pan ředitel neodpověděl. Nicméně šťouraví novináři alespoň vyfotografovali jeho domeček. (aktualne.centrum.cz). Je zajímavé, že pan zastupitel na Praze 3 bydlí jen formálně. Pěkný domek má totiž v jiné pražské čtvrti.


praha 3
Oficiální adresa šéfa Vinohrad Zemana je na Žižkově, kde působí jako politik za ODS. Byt je psaný na manželku. Na Žižkově vlastní ještě jeden byt. (aktualne.cz)

praha 5

Šéf vinohradské nemocnice Marek Zeman se usídlil v pražské Chuchli, na dům si vzal hypotéku 2,3 milionu korun (aktualne.cz)

Autentické myšlenky pana Zemana pro podzimní volební kampaň 2010 si můžete stále přečíst na webu ODS Prahy 3.

 

reklama