Volby se blíží, osvěžme si paměť

Volby se blíží, osvěžme si paměť

Tak se nám kvapem blíží parlamentní volby, které by se měly konat na jaře tohoto roku. Neméně důležité volby nás však čekají na podzim, kdy budeme v Praze volit zastupitele jak jednotlivých městských částí, tak i na pražský magistrát.

Česká televize uvedla v neděli 24.ledna od 21 hodin pořad, který se jmenuje „Inventura archivů“. Tento dokument doporučuji ke shlédnutí, abychom si zavzpomínali,  jaká byla naše cesta za posledních 20 let k dnešní silné frustraci českého obyvatelstva z naší politické scény. http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/210542151040002-inventura-z-archivu Mnozí z aktérů, kteří jsou „hlavními hrdiny“ tohoto pořadu, ovlivňují současnou českou politiku dodnes. Není již na čase se poučit ?

V posledních měsících se provalilo hned několik gigantických skandálů ODS na pražském magistrátu. Kromě již celostátně známe kauzy „Opencard“ vyplavaly na povrch kauzy jako snaha ODS o rozdělení Prahy na více volebních obvodů, nákup terénních vozů Hummer pro městskou polici, nesmyslně předražená kampaň na projekt „Čistá a zelená Praha“ či pokuta antimonopolního úřadu za neprůhledný výběr auditora. Sledujme kroky našich zastupitelů, ať jsme dobře informovaní, kohože si  na podzim zvolíme pro příští čtyři roky. Přikládám pro zájemce odkazy na články, které se zde zmíněnými kauzami zabývají.

Proč je Praha politický skandál 

Majitelé demokracie 

Opencard – eso v rukávě

Kampaň čistá a zelená Praha - kolik nás to stálo?

Další díra pražského magistrátu? Bémova čistá Praha 

Praha dostala od antimonopolního úřadu pokutu 160 tisíc za výběr auditora  

Kriminalisté zkoumají nákup terénních aut Hummer pro strážníky

reklama