Zkontrolujte si názory "svých" kandidátů

Zkontrolujte si názory "svých"  kandidátů

Nevíte koho volit? Přesný obraz o tom, která politická strana se nejvíce shoduje v názorech s vámi najdete na webu cs.kohovolit.eu. Také se můžete podívat na současné poslance, např. pana Reisiegela zvoleného za Prahu 3. Na jejich pracovní nasazení a na to, jak skutečně hlasují a zda to odpovídá jejich slibům před minulými volbami.

Odkazy:   http://cs.kohovolit.eu/  a http://www.nasipolitici.cz/cs/volby

kohovolit

Na webu  "kohovolit" si můžete projít 45 otázek a vyjde vám shoda s politickým spektrem kandidujícím do  poslanecké sněmovny. Odpovězte na otázky, které se mohou řešit během následujícího volebního období. Zjistíte, kdo chce nejlépe zastupovat právě Vás.

Několik otázek na ukázku:

Stát by měl zrušit těžební limity v severních Čechách?
Měl by existovat zákon o prokázání nabytí majetku s možností zabavení neprokázaného majetku?
ČEZ by měl pokračovat v plánu na výstavbu dalších dvou bloků v Temelíně?
Měl by se zrušit „přílepek“ zákona, který umožňuje dát energetickým firmám povolenky zdarma?
Firmy z daňových rájů nebo s akciemi na doručitele by měly být znevýhodněny při zadávání veřejných zakázek?
Měl by být privatizován Budějovický Budvar?
Chtěl/a bych, aby se omezila imunita poslanců tak, že by se zredukovala jen na proslovy v Parlamentu?
Měl by být zachován Ústav pro studium totalitních režimů?

otazky

V tabulce, kterou vám web vygeneruje pak uvidíte vaši shodu s politickými stranami vypočtenou podle jejich zaslaných odpovědí. K účasti na předvolebním testu autoři webu pozvali až na výjimky (kde nesehnali kontakt) všechny kandidující strany. Ty, které nejsou ve výsledcích, na otázky neodpověděly.

Zkontrolujte si pro co hlasují současní poslanci

Na webu cs.kohovolit.eu si můžete projít i další formulář nazvaný Parlamentní inventura 2010. Tentokrát se jedná o skutečná hlasování, která v parlamentu proběhla v právě končícím volebním období.

reisiegel

Jak jistě víte, voliči si v Praze 3 zvolili v minulých volbách do parlamentu Daniela Reisiegela. Ten je zárověň zastupitelem i na Praze 3. Jeho hlasovací morálku a přehled pro a proti čemu hlasoval, si můžete na webu pohodlně zkontrolovat. Zárověň hned zjistíte, že pan poslanec našel "Řešení" jak si přihrát domů co nejvíce peněz daňových poplatníků a jako asistentku zaměstnává svoji manželku.

reisiegel 2

Na webu jsou uvedeny některé návrhy, o kterých bylo skutečně hlasováno v Poslanecké sněmovně parlamentu v pátém volebním období 2006–2010. Jak byste hlasoval(a) vy?  Návrhům můžete přiřadit i tři stupně důležitosti.  Těm, které nejsou pro Vás moc důležité, dáte malou hodmotu, nebo o nich nehlasujte vůbec. Nemusíte hlasovat o všech návrzích. Návrhy, o kterých nehlasujete, se do výpočtu nezahrnou. Čím jich však bude více, tím bude výsledek přesnejší.
Hlasujte o skutečných návrzích, o kterých se hlasovalo ve Sněmovně. Zjistíte, kdo Vás tam doopravdy zastupuje.

 

 

reklama