Privatizace??

Vložit nový příspěvek

25.4.2014

Privatizace??

25.4.2014 17:46 vložil petma

No, jak začít, nejsme moc výřeční tak stručně.

Sledujeme dění na Praze 3 neb nás zajímá privatizace našeho bytu v nájmu a včera jsme se dozvěděli nemilou novinku současného vedení na Praze 3
Vlastníme velký byt, který je již pro nás zbytečně veliký a nebudeme mít tolik peněz na odkoupení. Přes rok hledáme někoho v okolí též s menším obecním bytem abychom ho mohli vyměnit a když už ho seženeme a chceme provést výměnu tak nám bylo sděleno, že pokud byt vyměníme tak nebudeme moc byty zprivatizovat?
Respektive i ti lidé co byt vyměnili v minulosti od roku 2012, nebudou též moct mít možnost si byt odkoupit. Je tohle možné? Hlavně že chtěl pan Stropnický podpořit před jeho nástupem na úřad, stáli jsme na jeho straně, když se před úřadem demonstrovalo a teď tohle? Kde jsou ty sliby, když jste říkal, že dáte možnost zprivatizovat byty všem, co nemají na bytě dluh? Tak mladý člověk ale paměť mu už neslouží? Lže stejně jako ti co tam byli před Vámi!


Reagovat  Reagovat s citací


privatizace

29.4.2014 22:04 vložil Jaromír

Inu koho jste si zvolili, toho na radnici máte ...


Reagovat  Reagovat s citací


privatizace

1.5.2014 14:03 vložil zdenek

Ttak ho oba kupte a pak si je můžěte vyměnit. Ty byty nejsou žádné zákonné právo.Bydlím ve starém domé ve staré ulici. V roce 1990 dostal dům v restituci potomek majitelů. Vzal nám sklepy, půdu, dvůr a nemůžeme na městské části chtít aby nám prodala levný byt.


Reagovat  Reagovat s citací


Tak proč byt nevrátíte městu?

1.5.2014 19:44 vložil Radek

a nenajdete si nájem jinde? Jste k bytu přivázáni řetězem snad? Nebo kvůli tomu, že byste rádi získali byt výhodně v privatizaci za třetinu ceny oproti jiným kupujícím, kteří si musejí koupit byt u realitky za plnou cenu?


Reagovat  Reagovat s citací


Navíc píšete, že byt vlastníte

1.5.2014 19:46 vložil Radek

tak ho nebudete přece odkupovat když už jste jeho vlastníky, ne?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Privatizace??

1.5.2014 19:59 vložil Janek

Já myslím, že Zelení mají docela problém. Na radnici je zvolili nespokojenci a lidé horliví privatizovat. Hodně lidí už provatizovalo a ztratili jakoukoliv motivaci, nespokojenci zůstávají nespokojení (u hodně lidí je to taková povaha) a řada lidí by nejradeji privatizovala zadarmo a to se také nesplnilo.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Tak proč byt nevrátíte městu?

4.5.2014 21:37 vložil petma

No, to je reakce uctihodného de.... .


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Navíc píšete, že byt vlastníte

4.5.2014 21:39 vložil petma

jsme pouze nájemci, nikoli vlastníci


Reagovat  Reagovat s citací


Re: privatizace

4.5.2014 21:42 vložil petma

děkujeme za radu. Však jste také měli možnost vyměnit byt od majitele za byt obecní


Reagovat  Reagovat s citací


RE: privatizace??

5.5.2014 09:24 vložil Matěj Stropnický

Dobrý den,
je trochu z vnitřní povahy internetových diskusí, že mají tendenci vydávat neověřené informace za fakta a hned z nich soudit a nejraději odsuzovat. Zastupitelstvo sice v březnu skutečně schválilo, že byty, k nimž byla uzavřena nájemní smlouva po 31.10.2012 do privatizace nepůjdou. Je to však opatření, které má za cíl eliminovat spekulaci s byty (i to jsme slíbili ve volbách!): byt přidělený na základě sociální potřebnosti je logické, že nemá jít do privatizace (jaká by to potom byla sociální potřebnost, kdyby dotyčný nájemce v listopadu 2012 například neměl na tržní nájemné a v dubnu 2014 již měl na koupi?) U těch ale, a to je, jak plyne z Vašeho příspěvku, Váš případ, kdo byli nájemci obecního bytu již před říjnem 2012, pouze jej vyměnili za jiný, by privatizace měla řádně proběhnout. Pravidla to umožňují, v obecných ustanoveních je ustanovení o výjimce, kterou schvaluje Rada MČ, a nevidím důvod, proč by jí ve Vašem případě neměla na základě žádosti, kterou mi budete adresovat, udělit.
Myslím, že sliby, které jsme dali voličům v roce 2010, plníme. Nebo řekněte prosím, které neplníme. Vaše silná slova mne poněkud mrzí, neboť pracuji denně na tom, abych dostál důvěře, kterou jste na mne jako voliči nakladli. Třeba to uznáte a svá slova vezmete zpět..
S pozdravem, Matěj Stropnický


Reagovat  Reagovat s citací


Dotazy - p.Stropnický

5.5.2014 10:22 vložil Petr Košař

Dobrý den pane Stropnický,
jak je možné, že docházelo k přidělování bytů které bylo možno privatizovat lidem, kteří je získali, jak uvádíte na základě sociální potřebnosti, tzn. bez větších finančních prostředků? Kde získali prostředky na následný odkup bytu? Kdo má na starosti nakládání z bytovým fondem a privatizaci a dopustil tento stav? Zdravím a děkuji za odpovědí Košař.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Dotazy - p.Stropnický

8.5.2014 22:11 vložil Matěj Stropnický

Dobrý den, opatření, jímž jsme z privatizace vyloučili ty, kdo byt od roku 2012 získali na základě sociální potřebnosti, právě to, co popisujete zastavilo - a to i zpětně. Do roku 2012 měl přede mnou v tomto volební období bytový fond na starost zástupce starostky Tomáš Kalousek z TOP 09. S pozdravem, Matěj Stropnický


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

DISKUSE

Dotazy-interpelace na Zastupitelstvu

Děkujeme.To bylo opravdu potřeba !Čekání bylo někdy otřesné a taky vedlo k tomu, že se pak už nestíhalo.Že byli proti ODS a KDU a Svobodní nás nepřekvapuje.Opozice kolem Bellu ( co ...
pokračování

Smrt nebo život skrze víru

Dobrý den Chtěl bych se zeptat jestli jsme skrze víru přešli ze smrti do života nebo jestli jsme skrze víru duchovně zemřeli ? Dále bych se chtěl zeptat jestli jsme vodním křtem ...
pokračování

Re: Re: Musí rozhodnout zastupitelstvo, ale opozice a Bellu bude rejpat dál!

Dobrý den, o jaké "špinavé triky" se jedná? Nedokáži to z Vašeho komentáře postřehnout. Říkáte že je směšná postava, ale pokud se podíváte tak AB byl i starostou a před tím ...
pokračování

Re: Zeleň na Žižkově

Dobrý den, pošlete mi dotaz se jménem konkrétní ulice na ptacek.jiri@praha3.cz. Výsadba stromů se připravuje, tak zjistím, jestli se uvažuje i o Vaší ulici.
pokračování

Zeleň na Žižkově

Dobrý den, nevím, zda se to tu již neřešilo, ale nikde jsem příspěvek nenašel. Jde mi o zeleň na Žižkově. Už několik let se snažím zjistit, zda by bylo možné vysadit stromy v ...
pokračování