Současné kauzy Prahy 3 - všeobecná diskuse

Vložit nový příspěvek

21.4.2009

Současné kauzy Prahy 3 - všeobecná diskuse

21.4.2009 17:58 vložil KAUZA3

Cokoliv co nezařadíte jinam


Reagovat  Reagovat s citací


rekonstrukce a SKM

23.6.2009 12:16 vložil Marketa Crowe

Bohužel jsme za náš dům (Lucemburská 40) propásli možnost zůčastnit se zajímavé studie o spokojenosti s SKM a s průběhem rozsáhlých rekonstrukcí na Praze 3. Se všemi postřehy uveřejněnými na stránkách Kauza3 se můžeme naprosto ztotožnit.
Rekonstrukce našeho domu (pouze stoupačky a okna) probíhá od května 2008 (!) - měla být ukončena v září téhož roku !
Zvýšené náklady na spotřebu vody a elektřiny ze strany stavební firmy (oboje odebíráno "na dům") nám byly přeúčtovány, i když místostarosta Lochman, kterého jsme na to písemně upozorňovali, nás ujistil, že ceny zůstanou na úrovni roku předchozího. Na vyřízení reklamace již čekáme déle než měsíc. Místo toho nám přišlo oznámení o novém zvýšení záloh od 1.7.2009... !
Všichni platíme celoročně plné nájemné, přestože byly byly doslova měsíce neobyvatelné, díky podivnému rozvržení prací a díletantismu ze strany stavebních firem. Stavební dozor pochopitelně žádný, o existenci projektu by se dalo pochybovat. Komunikace ze zástupci SKM a radnicí konzistentně arogantní.
Rekonstrukce elektřiny a plynu proběhla v předchozích letech, 2006 a 2007 a trvale zohyzdila interiér domu z 30.le ! Opět evidentně bez jakéhokoli projektu.
Takto by se dalo pokračovat ještě dlouho.
Náklady na rekonstrukce jsou mnohonásobně vyšší, než za jaké by bylo možné stejné práce pořídit v daném termínu profesionální firmou. (Kolem 6. patrového domu například stálo asi 4 měsíce lešení, na kterém se VÚBEC nepracovalo...)
Nyní nám SKM oznámila zahájení kompletní rekonstrukci plynové kotelny (která byla zcela a moderně rekonstruovaná v nedávné době, cca do 10 let). S tím bude souviset odstávka teplé vody po většinu letních měsíců. Opět žádná omluva, návrh kompenzace apod. - naopak, příslib zvýšení záloh k 1.7., a to především za vodné !!!
Domníváme se, že je tu snaha "protočit" ještě na stavbách co nejvíc peněz, než je radnice dá do privatizace, a vysoké ceny pak, kromě lokality, odůvodní "kompletní rekonstrukcí". Zamlčí už, že předchozích 20-30 let se do domů investovalo minimálně a práce byly většinou provedeny velice nekvalitně.
Nezadává toto všechno na trestní oznámení? Nebo alespoň na Černé ovce, v kterých už se Praha 3 v těchto souvislostech vloni objevila ?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: rekonstrukce a SKM

25.6.2009 16:59 vložil Jirka

Napište to jako článek, třeba Vám to tady uveřejněj' :-)
Máme s SKM velmi podobné zkušenosti. Rekonstrukce by měli okamžitě zastavit, je to tragédie......


Reagovat  Reagovat s citací


Podivne rychla privatizace a dum na prodej - Zizkov-

5.11.2009 09:38 vložil misan

Už jste viděli tohle? Za jakou že cenu se to tenkrát podivně zprivatizovalo...
http://www.appartamenti-praha.cz/detail.php?lng=cz&id=vnd&od=10&razeni=lokalita_cz&order=descReagovat  Reagovat s citací


Re: Podivne rychla privatizace a dum na prodej - Zizkov-

5.11.2009 10:47 vložil Bob1

Myslim, ze to slo za 6,3 mil.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Podivne rychla privatizace a dum na prodej - Zizkov-

5.11.2009 17:16 vložil Ondřej Rut (SZ)

Ano, bylo to za šest milionů. Reportáž ČT o tom "čistém a transparentním" prodeji je zde: http://www.ct24.cz/regionalni/stredni-cechy-a-praha/1033-podezrely-prodej-domu-na-praze-3/


Reagovat  Reagovat s citací


MŠ Zásobní zahrada

12.11.2009 10:58 vložil Ala

MŠ U zásobní zahrady prochází rekonstrukcí. Doslechla jsem se, že ještě před zahájením rekonstrukce byla část budovy se zahradou (asi 1/3 celé zahrady) prodána,údajně na zajištění finančích prostředků na rekonstrukci. Zdá se mi to podivné... Nemáte někdo bližší informace?


Reagovat  Reagovat s citací


Vystava Žižkov 20

26.11.2009 14:46 vložil Malej

Na nove vystave radnice Zizkov20 jsem zatim nebyl, ale rad se podivam. Zkusil jsem nejdriv zabrousit na avizovane webove stranky www.zizkov20.cz. Domena je sice zaregistrovana, ale ocekavany obsah stranek nikde. Vystava byla slavnostne otevrena 17.11., jeji webova pozvanka ma tedy zatim 10denni prodlevu.


Reagovat  Reagovat s citací


Stovky lidí symbolicky vyhodí z oken vedení pražského magistrátu

17.2.2010 14:13 vložil Čenda

je titulek z dnešní MF Dnes http://zpravy.idnes.cz/stovky-lidi-symbolicky-vyhodi-z-oken-vedeni-prazskeho-magistratu-10g-/praha.asp?c=A100216_201850_domaci_bar
Proč se nesejdou žižkovští a nevyhází už konečně tu modrou squadru z oken radnice Prahy 3. Čas již nazrál.


Reagovat  Reagovat s citací


Sdružení Žižkov nejen sobě slíbilo atak na Magistrát a nic se nestalo

17.2.2010 18:41 vložil abi

Vážení, na posledním shromáždění v Olšance jste souhlasili s tím, že Magistrát je ten, kdo je původcem problému s privatizací.A slíbili jste stížnost a přešetření.Nic se ale zatím nestalo.Reagovat  Reagovat s citací


Re: Sdružení Žižkov nejen sobě slíbilo atak na Magistrát a nic se nestalo

17.2.2010 22:04 vložil Čenda

Proč nevložíte váš příspěvek na www.zizkovnejensobe.cz ? Tady pláčete na špatném hrobě :-)


Reagovat  Reagovat s citací


Hurda bude žalovat

20.9.2010 11:24 vložil Mates

Tohle je zajímavé usnesení... Hurda bude na žalobu reagovat v Radničních novinách a rovnou bude žalovat zpátky: http://www.praha3.cz/volene-organy/rada/usneseni/x2010/srpen/usneseni-rmc-c-677-ze-dne-25-8-2010.html


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

DISKUSE

Dodatek 2

Ještě k nadpisu, aby nevzniklo podezření, že je manipulativní - kde se vyskytují děti občanů na praze 3, které nebydlí v bytě či ubytovně? Žádné na ulici spát nevidím.
pokračování

Dodatek

Ještě bych dodal, že Brno se po zkušenostech po pár letech tuto šílenost rozhodlo ukončit.
pokračování

Otřesné zkušenosti z Brna

https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/socialni-bydleni-v-brne-na-najemniky-si-sousede-stezuji-vznikla-i-petice-20171106.html.
pokračování

Kdo to podepsal?

Kdy a kdo tyto konkretní dvě smlouvy (s ODS a Banzai) podepsal?
pokračování

Re: Nádhera

Zdravím Pepo, drž se starej Žižkováku !!!
pokračování

Nejčtenější

Podivné pronájmy na poliklinice

Když jsem se v prosinci minulého roku stal předsedou komise pro Vedlejší hospodářskou činnost na Praze 3, tušil jsem, že nás čeká mnoho práce. To, s čím jsem se následně ohledně nebytových prostor setkal, ovšem zdaleka předčilo moje očekávání. Rozhodl jsem se tedy o své zkušenosti podělit v sérii článků. Tento je první.
pokračování

Zelení: Každé dítě si zaslouží domov

Jedním z cílů Zelených na radnici Prahy 3 je aktivně řešit bytovou nouzi rodin s dětmi s trvalým pobytem na Praze 3, žijících na ubytovnách nebo v azylových domech. Směřujeme k tomu prostřednictvím nových Pravidel podporovaného bydlení, jejichž přípravy jsou téměř u konce.
pokračování