Tisková zpráva: Žižkovská farnost chce pomoci s integrací irácké rodiny chystající se do Česka

Listopadová farní rada žižkovské farnosti v reakci na výzvu papeže Františka schválila záměr dlouhodobé pomoci jedné potřebné uprchlické rodině. Nyní se pomocí dotazníku na webových stránkách farnosti zjišťuje ochota lidí se do této pomoci se zapojit. Farnost navázala spolupráci s Nadačním fondem Generace 21, která chce ve spolupráci s vládou dostat do bezpečí do České republiky 153 křesťanů z Iráku, jejichž životy jsou ohroženy. Ti by měli do ČR přiletět během 1. poloviny příštího roku.

"Pomoci může každý z nás, někdo třeba drobnou částkou pro těžké začátky, jiný třeba tím, že rodinu vezme na vycházku po okolí, pomůže s češtinou nebo pohlídá děti. Právě osobní podpora bude pro lidi prchající před válkou nejdůležitější. Smyslem je pomoci rodinu integrovat, tak, aby se jí nejpozději do roka podařilo najít práci a pro děti školy a stali se plně soběstační," říká koordinátor pomoci Matěj Michal Žaloudek.
Budeme rádi, když se k pomoci přihlásí dostatek lidí. Především je ale nutné, aby lidé nabízenou pomoc mysleli vážně, aby v dobrém i zlém mohli dostát tomu, co v dotazníku slíbili. Tak, abychom si mohli být jisti, že uprchlické rodině se dostane nejen vřelého přijetí, ale i dlouhodobé snahy o její integraci a pomoc s každodenními potřebami," dodává žižkovský farář P. Vít Uher
Organizátoři pomoci počítají s tím, že rodiny budou nejprve převezeno do azylového centra v Zastávce u Brna a dále na několik měsíců do vyhrazeného rekreačního centra v Praze, kde už je farníci budou moci navštívit; mezitím pro ně bude farnost ve spolupráci s Nadačním fondem hledat byt na území Prahy 3. Dotazníky k vyplnění a další informace také lidé najdou v žižkovských kostelech, např. u sv. Prokopa.

Více informací na 
http://www.farnost-zizkov.cz/?lang=1&id_clanek=2644
http://www.gen21.cz/

Kontakt:
Matěj Michalk Žaloudek, matej.zaloudek@gmail.com, 727 887 998
P. ThLic. Vít Uher, zizkov@efara.cz, 731 625 910

 

reklama