TZ - ČSSD vyšle do boje o radnici Prahy 3 ředitele vinohradské fakultní nemocnice

ŽIŽKOV 23. 5. 2018 – Zajistit každému dítěti v Praze 3 místo nejen v mateřské a základní škole, ale i u praktického lékaře. I s tímto cílem bude v dresu sociální demokracie o žižkovskou radnici soupeřit v podzimních komunálních volbách lékař a ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Robert Grill.

Sociální demokraté z Prahy 3 na svém dnešním setkání schválili všechny kandidáty, kteří se budou v podzimních komunálních volbách ucházet o místa v pětatřicetičlenném zastupitelstvu městské části. Do souboje o starostu se sociální demokraté rozhodli vyslat dvaašedesátiletého lékaře Roberta Grilla. V první trojici kandidátů ho jako nestraníka doplní úspěšná pražská radní pro školství Irena Ropková a předseda Mladých sociálních demokratů Radek Hlaváček.

Nabídku kandidovat za sociální demokracii jako nestraník považuji za čest. V Praze 3 od narození bydlím, chodil jsem se zde na základní školy i na gymnázium. Je tedy místem, ke kterému mám silný vztah. Sociální demokracie, jež mimochodem letos slaví sto čtyřicet let od svého založení, je zárukou toho, že se v politice nezapomíná na potřeby rodin s dětmi či seniorů. Pro mě jako pro lékaře je rovněž důležité, že je ČSSD zárukou dostupnosti veřejných služeb, zejména zdravotnictví, školství a sociální péče,“ říká Grill. 

Za svůj hlavní cíl považuje Grill mimo jiné zajištění dostupnosti všech důležitých veřejných služeb. Pro obyvatele Prahy 3 chce postavit zcela nový dům sociálních služeb na žižkovském nákladovém nádraží, zajistit vznik lékařské pohotovosti na Jarově i lékárny s nepřetržitým provozem na dolním Žižkově. „Rád bych také i za pomoci dotací prosadil, aby mělo každé dítě s trvalým pobytem v Praze 3 svého pediatra v blízkosti bydliště,“ vysvětluje Grill.

Na druhém místě kandidátní listiny bude barvy sociální demokracie hájit úspěšná pražská radní pro školství Irena Ropková. Její prioritou je zajištění dostatku míst pro děti v dětských skupinách a mateřských i základních školách. „Podle prognózy, kterou před nedávnem zpracoval pražský institut plánování a rozvoje, budou v Praze 3 brzy chybět místa pro žáky v mateřských i základních školách. Strmě roste rovněž poptávka po péči o děti od dvou let věku. Je proto zapotřebí investovat do výstavby nových škol a školek, do přestaveb stávajících budov a rovněž podporovat činnost dětských skupin,“ vysvětluje šestatřicetiletá radní Ropková. Ta chce rovněž rozšiřovat nabídku bezplatných volnočasových a sportovních aktivit pro rodiny.

První trojici kandidátů uzavírá sedmadvacetiletý současný zastupitel a rovněž předseda Mladých sociálních demokratů Radek Hlaváček. Jeho hlavním cílem je řešení kritické bytové situace, kdy překotně rostou tržní nájmy a na trhu není k dispozici dostupné městské bydlení. „Je špatně, že se magistrátu ani odpovědným politikům dlouhodobě nedaří řešit situaci, kdy pro celou řadu lidí překročily náklady na bydlení únosnou mez,“ vysvětluje. Řešení vidí v investiční výstavbě dostupného bydlení v režii magistrátu a městské části. „Je čas na to, aby po vzoru západních metropolí začala samospráva tlačit ceny bydlení dolů díky veřejné konkurenci způsobené nově vybudovanými městskými byty,“ dodává.

Mezi další kandidáty do zastupitelstva městské části patří současní místostarostové Prahy 3 Ivan Holeček a David Gregor, předseda obvodní organizace ČSSD Lukáš Henzl či například europoslanec a nominant sociální demokracie na ministra zahraničí Miroslav Poche.

 

reklama