TZ: V Praze vzniká nový sociální podnik – družstevní veganské bistro Střecha

TZ: V Praze vzniká nový sociální podnik – družstevní veganské bistro Střecha

Na pražském Žižkově v Milíčově ulici 25 v průběhu ledna otevře nový sociální podnik – veganské bistro Střecha. S projektem přišlo minulý týden sociální družstvo Střecha, které chce v bistru a kavárně zaměstnávat lidi po výkonu trestu a lidi bez domova. V pondělí 27. listopadu byla spuštěna kampaň na Hithitu, vybrané peníze by družstvo rádo použilo na nákup potřebného vybavení do kuchyně a za bar.


Střecha stojí na třech základech – družstevnictví, sociální podnikání a veganství.

„Vybrali jsme si družstevní typ vlastnictví, jelikož ho považujeme jak za efektivnější, tak i spravedlivější. O chodu podniku rozhodujeme kolektivně, každý má jeden rovný hlas. Manažerskou práci i zodpovědnost si rozdělujeme mezi sebe a pracujeme tak rychleji bez většího stresu,“ říká družstevnice Stacy Molozina.

„Chceme spolupracovat s lidmi po výkonu trestu a bez domova. Strukturální podmínky v České republice jsou velmi špatné a lidé po opuštění vězení často končí na ulici či se vracejí ke kriminální činnosti. Lidí bez domova je tu až 200 000 a bez stabilního bydlení si mohou práci najít jen velmi těžko. Chceme jim nabídnout důstojnou mzdu, za kterou si budou moci bydlení zajistit,“ doplňuje družstevník Filip Hausknecht. „Zároveň nabídneme veganskou stravu za dostupné ceny. Veganství považujeme za udržitelný a šetrný přístup k životu, který by si měl moci dovolit každý,“ dodává.

Družstvo už začalo s rekonstrukcí a chystá se otevírat v polovině ledna. Na provoz Střechy můžete přispívat na stránkách hithit.com, kde najdete také detailní informace o projektu a svou odměnu.

 

Kontakt:
Filip Hausknecht
Filip@bistrostrecha.cz
+420 603 241 874

Foto: https://drive.google.com/open?id=1bIu0czWH76ZcBSGA1I-W4H7YPTw6QNw7

Video: https://youtu.be/kW27XSfW-eg

Odkaz na hithit: https://www.hithit.com/cs/project/4268/otevrete-s-nami-socialni-podnik-bistro-strecha

Odkaz na facebook: https://www.facebook.com/SDStrecha/

Diskuse

spatny odkaz institut Vaclava Klause 30.11.2017 08:47

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


reklama