Diskuse

Proměny Olšanského náměstí

Vložit nový příspěvek

Datování

27.2.2014 22:53 vložil Milan Vojkuvka

Datování minulých událostí pro nezúčastněného není nic snadného a pro většinu dnes asi nepodstatné. Také já nedokážu určit přesný rok, ale fotografie zámečku musí být z dřívější doby, neboť byl koncem šedesátých let minulého století rekonstruován, aby byl za pár let zbourán... Někdy kolem roku 1975.
Hostinec U zeleného stromu již v sedmdesátém roce nestál. Zbyly po něm jen kaštany v parku před školou. Ani netuším, jestli se pod nimi nachází ještě základní kámen původně zamýšleného Haškova památníku.
Kdesi jsem se setkal s údajem, že rybníček před školou, které se podle něho říkalo "na rybníčku", byl zavezen koncem šedesátých let, či v sedmdesátém roce minulého století. V roce 73, jsme v něm ještě chytali slunky a čolky :-) K zavážce muselo dojít tedy někdy mezi 74-75.Reagovat  Reagovat s citací


Re: Datování

16.5.2017 14:50 vložil Irena Kopecká

Souhlasím s panem M.Vojkuvkou, co se týče rybníčku před školou. Tehdejší ZDŠ "na rybníčku" jsem opustila v červnu roku 1973 a rybníček byl ještě plný vody. Dokonce si troufám tvrdit, že ještě následující rok, kdy jsme se - bývalí spolužáci - u rybníčku scházeli, byla v rybníčku voda.
Vřelé díky všem, kteří se o své vzpomínky dělí s ostatními.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama