Bude Kauza3 ještě třeba?

Bude Kauza3 ještě třeba?

Červnové zemětřesení na radnici přineslo nejen nové složení Rady městské části, výborů a komisí, ale též novou redakční radu Radničních novin Prahy 3. TOP 09 je zde zastoupena dvěma členy a jedním z nich jsem já. Od roku 2007 jsem na stránkách Kauzy 3 kritizoval podobu těchto novin a nyní považuji za slušné Vám, čtenářům Kauzy 3, sdělit, co bych chtěl v rámci redakční rady prosazovat.

Hned na úvod podotýkám, že se jedná o mou osobní vizi – kterou teprve budu podrobně konzultovat se stranickými kolegy a ostatními členy redakční rady. Přesto mohu už nyní říci, že v řadách TOP 09 alespoň rámcovou podporu má. Připomínám, že Radniční noviny a web jsou nově (od června) v gesci paní starostky.

1) Stávající Radniční noviny jsou vnímány výlučně jako papírové periodikum. Tento přístup je dnes přežitý a podobně jako u komerčních periodik je třeba připravit online verzi – oficiální zpravodajský portál Prahy 3. Podotýkám, že tato online podoba by měla být do jisté míry oddělena od webové prezentace městské části (ta by naopak měla být v budoucnosti od zpravodajství „očištěna“ a zaměřena na praktické potřeby obyvatel).
 
Online Radniční noviny přinesou aktuálnost, výrazně větší prostor a v neposlední řadě nové formáty informací. Mohli bychom se dočkat rubriky určené pro dopisy čtenářů, názory zastupitelů (myšleno všech zastupitelů), nebo třeba diskusního fóra pro veřejnost (diskutovat by mohl každý, kdo je obyvatelem Prahy 3 a předem se zaregistruje). Vzhledem k přirozeně neomezenému rozsahu lze předpokládat, že články bude možné doplnit o podrobnější informace než v tištěné verzi.
 
2) Tištěné Radniční noviny by měly být zproštěny od skryté popularizace koaličních politiků a i zde by měl být vyhrazen konkrétní prostor pro alternativní názory. 
 
Současně navrhuji přehodnotit celkový formát Radničních novin a jejich rubrik. Aktuálně se jedná o 16 stran s nákladem v rozmezí 50 – 55 tis. výtisků, takže vydávání novin stojí Prahu 3 nemalé finanční prostředky. Proto by se nad skladbou obsahu měla rozvířit patřičná diskuse. 
 
Na závěr se vrátím k dnešnímu titulku. Nechci tu prorokovat zrušení Kauzy 3. Na druhou stranu chci připomenout, že tento zpravodaj vznikl jako náhražka informačního servisu, jež by do jisté míry měla poskytovat sama radnice. Mým neskromným přáním je, aby se Radnice této role skutečně chopila.
 
A jaké by měly být Radniční noviny podle vás? Zkuste svou představu napsat do diskuse pod článkem.
  

Související články

Koalice TOP 09 a ODS na Praze 3 se po vleklých sporech rozpadla

V Praze 3 se rozpadla koalice TOP 09 a ODS. Klub TOP 09 se v pondělí na večerním jednání rozhodl jednostranně rozvázat koaliční smlouvu. ODS ji prý opakovaně a dlouhodobě porušovala, řekl místopředseda klubu TOP 09 Simeon Popov. TOP 09 podle něj hodlá o případné koaliční spolupráci otevřeně jednat se všemi stranami, včetně ODS.pokračování

TOPka se učí – poslala ODS po 20ti letech do opozice!

No konečně, chtělo by se říci. Poslední komunální volby v roce 2010 vyzněly jasně – nechceme ODS. Jaké bylo překvapení voličů, když nově zvolená TOPka uzavřela koalici právě s ODS. Mnozí to komentovali jako privatizaci moci po volbách. V tu dobu ale opoziční zastupitelé upozorňovali, že tato koalice nemusí trvat celé volební období. Byla křehká a zjevně ji ...pokračování

TOP 09, ČSSD a Ž(n)S v Praze 3 podepsaly koaliční dohodu (doplněno)

V úterý 26. června podepsali zástupci koalice TOP 09, ČSSD a Ž(n)S koaliční dohodu o spolupráci v rámci městské části Praha 3. Plné znění koaliční dohody je přílohou tohoto článku.pokračování
reklama