Carmen Gallego: Žižkov má dobrou energii, asi právě kvůli Žižkovi

Carmen Gallego: Žižkov má dobrou energii, asi právě kvůli Žižkovi

Carmen Gallego je původem ze španělského Madridu a v Praze pracuje v oblasti realitních investic. Poté, co žila a pracovala v Mexiku a v Irsku ji náhoda před dvěma lety přivedla do Prahy.

 
 
 
 
 
 
Proč se právě Žižkov stal tvým současným domovem?
Mám moc ráda Žižkov, nejen protože je blízko centra, ale především proto, že je tu pozoruhodná atmosféra a zajímaví lidé. Je cítit, že místní komunita žije naplno, drží při sobě a není roztříštěná jako jinde. Žižkov má dobrou energii, asi právě kvůli Žižkovi.
 
Jaká jsou tvá oblíbená místa?
Vlastně to tu ani pořádně ještě neznám, ale Olšanské hřbitovy jsem si zamilovala hned, je to skvost, stejně jako Starý židovský hřbitov pod Žižkovskou věží.
 
Našla bys ve Španělsku něco podobného Žižkovu?
Rozhodně ne, jsem z Madridu a žila jsem i v hlavním městě Mexika, hispánská komunita je úplně jiná a nedá se srovnávat, je hodně založená na rodině. Podobnost bych, spíše než tam, našla v Dublinu. Historická čtvrť Liberties na jihozápadě města byla dříve srdcem dělnické třídy a místní přátelská komunita je velmi podobná té žižkovské.
 
Chtěla bys tu něco změnit?
Ráda bych, aby to tu zůstalo tak jak to je a aby Žižkov neztratil svého ducha. Občas mi tu vadí neukáznění pejskaři nebo špína, ale to je teď od té krize v Madridu ještě horší.
 
Co si myslíš o bezpečí na Žižkově?
Oproti jiným evropským metropolím se tu cítím naprosto bezpečně, někdy až moc.
 
Bydlíš v blízkosti Husitské, jak na Tebe působí místní doprava?
Městská hromadná doprava je naprosto geniální a spoje jsou perfektní. Jediné co mě překvapuje, že jsou tu velmi krátké intervaly mezi zelenou a červenou na přechodech pro chodce. Ve Španělsku jsou řidiči vůči chodcům ohleduplnější.
 
z archivu Carmen Gallego
 
 
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.

 

reklama