Google map na Praze 3

Google map na Praze 3

Google ukazuje Prahu na Street View, tedy ode dneška je webový pohled do ulic Prahy na internetu každému k dispozici. Jak se k němu dostat?

mapa google

Přihlašte se na maps.google.cz a klikněte na Novinka! Projděte se po ulicích Prahy pomocí Street View. Otevře se vám znovu mapa, ale vlevo máte instruktážní video a základní instrukce k obsluze aplikace. 

1. Přejděte na místo, které jste si vybrali.
2. Chcete-li zobrazit panoramatické fotky Street View, klikněte na panáčka a přetáhněte jej na místo, které chcete vidět.
3. Street View se pro dané lokality zobrazí spolu s přehlednou mapou v pravém dolním rohu. Na této mapě se také objeví panáček, kterého je možné libovolně přemisťovat.
4. Pohled uzavřete kliknutím na  x nebo - .

mapa google

Dostupné ulice, tedy ulice vyfotografované a na internetu viditelné jsou vyznačeny modře.

pohled do ulice

Pak se již můžete kochat pohledem do  vlastní ulice a hledat sebe, nebo sousedy na ulicích. Všechny obličeje jsou počítačově rozostřené, ale souseda určitě poznáte. Tohle je Seifertova ulice u budovy úřadu.

zelivskeho

Pohled se dá rozdělit a v dolní polovině můžete sledovat na mapě svoji polohu a porovnávat ji s fotografií v horní polovině. Samozřejmě je to pohled do ulic zhotovovaný kamerou umístěnou na autě, máte tedy pohled automobilisty a nikoliv chodce. Projedete všechny křižovatky s dokonalým přehledem o dopravní situaci.

foto

Další "vychytávka" je nabídka fotek zajímavostí a pamětihodností dodaných amaterskými fotografy a fanoušky. 

Rovněž si můžete před návštěvou přátel zkopírovat obrazovku a uložit konkrétní pohled do hledané ulice třeba i s mapou do svého PC a vytisknout.

Takže přeji hezké pokoukání a potoulání po Praze ze židle u vašeho počítače.

reklama