Diskuse

Jak jsem napsal prvního turistického průvodce po Praze 3

Vložit nový příspěvek

Re: naprostý souhlas

2.10.2014 13:49 vložil Pavel Trojan

Díky pane Sunegho, "kvalifikovaných" nápadů je celá řada, přispět může mnoho mých kolegů. Turismus/cestovní ruch neznamená jen všeničící stádo, jak nás denně masírují média, ale spoustu individuálních turistů, kteří opravdu mohou podpořit místní obyvatele a odjet s pocitem, že Praha není jedna velká matrjoška.
V posledních letech Praha 3 nutně potřebovala nějakou expertní komisi pro tyto "nedůležité" otázky a je škoda, že k tomu nedošlo. Řešení vidím v Informačním centru na Jiřáku, kde jsem se osobně přesvědčil, že to "jde, když se chce". Debata o turistickém potenciálu Žižkova by ale neměla ustat, resperktive mohla by konečně začít :-)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: naprostý souhlas

2.10.2014 14:23 vložil Simeon Popov

Dobrý den, pouze si Vás dovoluji informovat, že debata o turistickém potenciálu Žižkova již byla dávno zahájena, pouze není tak svižná a častá. Bohužel se moc neventilovala na veřejnost, což je škoda. Zde souhlasím, že by se mohla v diskusích více zapojit veřejnost. Rovněž se učinilo několik dílčích kroků (např. uvedené Informační centrum, propagační materiály,tištění průvodci a další dílčí marketing). S tím ovšem souvisí i nutnost více oživit některé lokality Prahy 3 a ještě více zatraktivnit. Padl rovněž návrh podpory drobných živnostníků a některých užitečných řemesel (samozřejmě nikoli prodej matrjošek). Praha 3 disponuje řadou nebytových jednotek, které by mohly tomuto oživení posloužit...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: naprostý souhlas

2.10.2014 22:10 vložil Pavel Trojan

Děkuji za info, v jazyce nás obyčejných smrtelníků se rovná informace "že debata o turistickém potenciálu Žižkova již byla dávno zahájena, pouze není tak svižná a častá. Bohužel se moc neventilovala na veřejnost, což je škoda." úplné informační nule tedy ze seriálu Jako by se nestalo...
Jsme u jádra věci - místní podnikatelé by k tomu rádi něco řekli, možná by si zaplatili umístění na nějaké oficiální mapě, stáli by o radu, ale kde nic není tu nic není...
S vícejazyčnými průvodci umístěnými v Infocentru máte recht, ty jsou vynikající až bych snad řekl dokonce "revoluční". Klobou dolů.
A ještě se vrátím k Vaší poslední větě - co jsou to užitečná řemesla? Čištění peří, vypalování cihel nebo pražení kávy? Netuším, co tím chtěl básník říci. Nedávno mi jeden kamarád Američan (mimochodem vydavatel komerční mapy Prahy 3) řekl, že se na trojce všichni zašťiťujeme uměním a bohémy, ale že tady není ani jedna pořádná alternativní galerie. Takže pokud se mají nebytové jednotky nabízet, pak především umělcům, ať si nešlapeme pořád s tím žižkovským "bohémstvím" tak moc na jazyk.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: naprostý souhlas

2.10.2014 22:32 vložil Simeon Popov

Dobrý večer pane Trojane, můj příspěvek z hlediska informačního přirovnáváte absolutní nule, to je škoda. Nejsem si jist, zda jste pravidelným čtenářem např. i kauzy3, ale pokud byste jim byl, tak byste zajisté věděl, že již cca 3,5 roku nabízím i zde pomoc a byl jsem (a pořád jsem) ochoten kdykoli naslouchat, diskutovat a podpořit dobrý nápad. Politika se nedá dělat bez lidí, bez znalostí potřeb, bez diskuse, bez nápadů. Je škoda, že jste někoho na radnici nekontaktoval (možná jste tak učinil a odešel jste pouze s příslibem, který se nikdy nerealizoval), např. i mne a nepřednesl svoje nápady, stížnosti, vize. Já osobně jsem přednesl podnět, že stávající volné nebytové jednotky je nutné řádně využít a podpořit klidně i umění. Užitečná řemesla jsou ty, po kterých je poptávka, tj. uživí provozovatele a nebude docházet pouze ke střídání nájemců ... apropo kumšt je taky řemeslo, ne? Tak co s tím pane Trojane uděláme?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: naprostý souhlas

2.10.2014 22:59 vložil Pavel Trojan

Pane Popove, to beru. Počkejme až skončí volební šílenství, pak se s Vámi rád sejdu a přednesu nějaké své moudro. Inspirací kolem je mnoho. A mnoho je i lidí, kteří si přejí Žižkov barevnější a umělečtější než je prezentován.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama