Kdepak spí pan Zdeněk?

Kdepak spí pan Zdeněk?

Pomozte prosím najít pana Zdeňka a vyřiďte mu, že pomocná ruka je natažená. Jeho krušné noci v autě by tak mohly skončit.

Udeřily mrazy a nízké teploty znepříjemňují život nám všem, ale především těm bez střechy nad hlavou. Dlouhé měsíce jsem sledoval drobnou postavičku postaršího muže jak posedává okolo auta, které se mu stalo nedobrovolným obydlím na dlouhé dva roky. Ano budou to více než dva roky co jsem si poprvé všiml muže spícího v autě v naší ulici. Obýval Trabant, pak si  polepšil a přespává v bílém Favoritu. Činil tak i v těch největších mrazech. Auto bylo pojízdné a tak občas změnil lokalitu a zmizel mi z dohledu. 

auto pana zdenka


Při jediném rozhovoru jsem se dozvěděl jen to, že se jmenuje Zdeněk a po neshodách s matkou opustil společný byt.. Parkuje a přespává v ulicích Prahy 3, je ale  z Prahy 2.  Chodí přes den do práce a noci tráví na sedadle. Lidem se vyhýbá a o žádnou pozornost moc nestojí.

Pan Zdeněk se objevoval nepravidelně, ale více méně stále. Až nyní zmizel.  Poprosil jsem o radu na odboru MČ Praha 2. Pokud na Zdeňka narazíte, vyřiďte mu prosím vzkaz od vedoucí humanitárního odboru MČ Praha 2 paní Stejskalové:" Pane Zdeňku, dostavte se do úřadu MČ Praha 2, nám. Míru 20, 2.patro, oddělení pomoci v hmotné nouzi, kancelář č. 207a) a to v pondělí či ve středu vždy od 8.00 hod. do 12.00 hod. a od 14.00 hod do 17.30 hod., či mě můžete kontaktovat telefonicky na čísle 236 044 291. Po zjištění dalších skutečností můžeme zvážit formu pomoci ve vaší situaci." 
 

reklama