Komu slouží Kauza 3?

Komu slouží Kauza 3?

Od roku 2007, kdy jsme spustili web Kauzy 3, slyšel jsem mnoho spikleneckých teorií o smyslu tohoto projektu. Všechny mají jedno společné – není možné, aby ten web někdo dělal „jen tak pro nic za nic.“ Musí v tom mít prsty nějaká politická klika. Vtipné je, že mezi kritiky nikdy nepanovala shoda na tom, za koho vlastně kopeme.

 

 

 

Proč?

Vznik webu se datuje k době, kdy Radniční noviny Prahy 3 byly okatou politickou masáží jedné strany. Smlouvy na webu Prahy 3, zápisy z jednání výborů, komisí, nebo záznamy zastupitelstva byly pouhým sci-fi.
Dnes je situace bezpochyby jiná, ale otevřený prostor nad rámec radničních tiskovin svůj smysl stále má.
 
Kdo může publikovat?
 
V první řadě to je skupina pravidelných přispěvatelů a členů redakční rady. Nicméně příspěvky zveřejňujeme i všem členům zastupitelstva Prahy 3 a v poslední době i kandidátům, jež se o pozici v zastupitelstvu teprve ucházejí.
 
V neposlední řadě jsme zveřejnili i řadu článků od autorů, jež se rekrutují z čtenářů. Od vzniku Kauzy 3 jsme snad neodmítli žádný text, který měl alespoň z formálního hlediska formát článku a byl podepsán reálným autorem.
 
Je nutné být nestraníkem?
 
Většina členů redakční rady je politicky aktivní. Neméně důležitá je však skutečnost, že se nejedná o příznivce jedné konkrétní strany. Ostatně není tajemstvím, že v letošních komunálních volbách se mezi námi našli kandidáti za  TOP 09, Demokraty Jana Kasla, nebo Zelené. Mezi námi samotnými tedy nepanuje jednoznačná názorová shoda.
 
To stejné lze říci o názorových článcích na webu Kauzy 3. Naši otevřenost dobře ilustruje fakt, že zde publikují zástupci všech politických stran (články bývají označené).
 
Nejoblíbenější teorie o Kauze 3
 
Občanští demokraté jsou tradičním zdrojem řady kvalitních vyjádření o Kauze 3. Ostatně z jednoho článku uveřejněného na webu ODS jsem si vypůjčil i dnešní nadpis. Zdá se, že tihle mají jasno – jsme zelení.
 
 
Dalším neméně hodnověrným zdrojem je web místní pobočky KSČM. Článek pana Krajči (mimochodem mám za to, že je to jeden z hrdinů populárního dokumentu „Kupředu levá, kupředu pravá“) s názvem „Cenzura na Praze 3“ se též přiklání k názoru, že míříme do zelena. V této souvislosti bych rád podotknul, že když jsme v minulosti zveřejnili články jeho stranických kolegů (zastupitelka Alena Hronová a série článků Josefa Rába), skřípal jsem zuby nad deklarovanou otevřeností našeho zpravodaje asi nejvíce v celé naší historii. Pravidla jsou pravidla a články jsou v archivu našeho webu dodnes.
 
 
Následně můžeme pokračovat evergreenem diskusí na Kauze 3 - příspěvky upozorňující na mé členství v TOP 09. Tedy tento zcela relevantní názorový proud nás známkuje jako přisluhovače TOP 09. Ostatně za zmínku stojí i vztah ke Demokratům Jana Kasla (kolega Konvička je lídrem kandidátky).
 
Pokud bych si měl vybrat nejvíce oblíbenou konspiraci, tak je to vzpomínka na příznivce ODS, který mě před lety ohodnotil jako zakukleného sociálního demokrata. Ideová myšlenka byla velmi přímočará – oranžová barva našeho webu :-)
 
Tak už máte jasno?

 
Autor článku je kandidátem do zastupitelstva Prahy 3 za TOP 09

Související články

V Praze 3 podalo kandidátku 13 uskupení

Zveřejňujeme seznam všech uskupení, jež do včerejších 16:00 podali svou kandidátku na radnici Prahy 3. Jak jsme již včera zveřejnili na našem FB profilu, ANO Andreje Babiše svou kandidátku nepodalo. Dle dostupných informací se tak stalo na základě velkých rozporů v místní organizaci ANO Praha 3 a neschopnosti jmenovat lídra kandidátky.pokračování
reklama