Přijďte k volbám

Přijďte k volbám

Parlamentní volby jsou možností jednou za čtyři roky ovlivnit základní směřování naší země. Odpovědný občan má možnost demokraticky rozhodnout, zda to směřování bude více doleva či doprava. Bohužel se při předvolebních akcích setkávám s lidmi, kteří programově k volbám nepůjdou. Prý jsou všichni politici stejní, není stejně z čeho vybírat, jeden hlas nic nezmůže atd.

V posledních parlamentních volbách v roce 2006 mělo právo volit 8,3 miliónů občanů, platných hlasů však bylo jen 5,3 miliónu. Třetina nevolila, což znamená, že 3 milióny nepřišly k volbám, což je podle mne občansky neodpovědné. Je snad třetině občanů jedno, co se děje v naší zemi?

Poslední volby vedly k remíze: koalice 100 poslanců a opozice 100 poslanců. Malý počet hlasů mohl rozhodnout o vytvoření stabilní vlády, ale 3 milióny nepřišly k volbám a paralyzovaly tak politickou situaci, která nakonec vyústila v hanebný pád vlády v době českého předsednictví EU a v úřednickou vládu, která nic důležitého nemůže rozhodnout.

Buďte odpovědní a přijďte k volebním urnám. V každém případě Vy rozhodnete, zda příští vláda bude spíše vlevo či spíše vpravo. Vy rozhodnete, zda dáte prostor „novým“ politickým stranám či ponecháte důvěru „starým“ politickým stranám. A když se Vám někdo na kandidátkách líbí či nelíbí, tak využijte své právo a kroužkujte. Nebo snad chcete, aby za Vás rozhodovali jiní?

 


Související články

K většině v zastupitelstvu stačí jen 17,5 % hlasů voličů...

Ačkoliv všechna data dnešního článku vycházejí z veřejně dostupných zdrojů a známých dat, mohou být některá čísla dost udivující. Volební matematika není vždy jednoduchá a s výsledky dovede pěkně zatočit… ten kdo ji zná, má náskok.pokračování

Politikem? Ne, děkuji!

Připadá mi, že poslední půlrok je doba politické naštvanosti. Možná to začalo dvacátým výročím pádu komunismu, nebo prostě jen u mnohých přetekl pohár trpělivosti. Pro tohle jsme prý klíčema necinkali. Kadence provalených politických afér stoupá a na svět se derou další „čestné“ politické strany, které hledají své ovečky mezi zklamanými voliči těch ...pokračování
reklama