Přijďte na oslavu narozenin OS Kauza3

Přijďte na oslavu narozenin OS Kauza3

Začátkem září roku 2007 se zrodila myšlenka na založení občanského sdružení se zájmem o komunální politiku Prahy 3. Motivem k tomuto kroku bylo rozhodnutí nerezignovat na tehdejší poměry na žižkovské radnici, zkusit udělat alespoň něco proti nepravostem, o kterých se šuškalo, proti nimž se nadávalo, ale tak nějak se to bralo jako politický kolorit a fakt. 20. října 2007 jsme rozeslali zastupitelům a dalším komunálním politikům první informaci o existenci webu Kauza3.cz s výzvou k publikování příspěvků.

21. října 2013 to bude přesně 6 let a jeden den od zahájení naší činnosti. Máte-li zájem popovídat si o komunální politice nebo blíže poznat členy OS Kauza3, pojďte s námi na pivo. V pondělí 21.10. od 18 hodin, hospoda U Slovanské lípy na Tachovském náměstí. V případě zájmu, pište na posta@kauza3.cz, abychom zajistili dostatek místa.

Korupce na Žižkově rozhodně není porevoluční novinkou. Za starosty Eduarda Žďárského prožíval Žižkov velký stavební boom. Byla postavena reálka, kostel sv. Prokopa, obecní dvůr, městské lázně. Zároveň však se zdá, že tyto obecní stavby provázela korupce a správa veřejných věcí podléhala osobním sporům a politikaření. Na konci roku 1903 proto starosta Žďárský odstoupil. Karikatura zobrazuje starostu Žďárského, radního Smutného a městskou radu v poněkud závislé pozici. Obecní hlína byl název pro dobovou aféru a světlo do případu vnášel zpravodaj Volné slovo pražských předměstí vydávaný neúnavným kritikem žižkovské radnice panem Chvátalem.

 

 

OS Kauza3

 

 

reklama