Začaly Farmářské trhy na Jiřího z Poděbrad

Začaly Farmářské trhy na Jiřího z Poděbrad

Úspěšnou premiéru si trhy odbyly 8. září. Budou se opakovat každou středu od 8:00 - 18:00 a sobotu od 8:00 - 14:00. Vyjma data 18. září, kdy je vinobraní. To se trhy nekonají.

Ledy se hnuly

Pořadatel trhů  Archetyp o.s. jednal dlouho s radnicí Prahy 3 neúspěšně. Po prvním odmítnutí uspořádali fanoušci trhů sběr podpisů pod petici na podporu trhů, kterou radnici předali. Změnu postoje radnice k trhům lze nicméně přičíst spíše úspěchu trhů v jiných částech Prahy a blížícím se volbám.  Každá příležitost zalíbit se musí nyní být využita.

Nicméně hlavní je, že se stihl alespoň konec sezóny a trhy se konečně konají.

trhy

Každou středu a sobotu do 24. 12.

Jak nám sdělil Jiří Sedláček z Archetypu, trhy se budou opakovat každou středu a sobotu, od 8:00 - 18:00, resp. od 8:00 - 14:00. Vyjma data 18. září, kdy je vinobraní. Trhy by měly fungovat až do 24. 12.  2010.

Zahájení trhů 8. 9. bylo ve velkém stylu i s "kulturní vložkou" v podobě malé kutálky a loutkových divadelních představení. Mobiliář, který tvoří základy stánků, navrhl arch. Kocycha a lze jej využívat přes týden i jako lavičky.  

Hity z Jiřáku : 5 druhů salátů, špenátek a mangold Zeleniny z Tišic, domácí ručně škubaná (díky, paní Jalůvková) kuřátka, vajíčka se dvěma žloutky, čerstvé lisované ovocné a zeleninové šťávy v široké řadě druhů, papriky a kapie z Jižní Moravy.

www.farmarsketrziste.cz

facebook

další trhy najdete zde

trhy

trhy


 

reklama