Záhada „žižkovské loupeže století“ odhalena

Záhada „žižkovské loupeže století“ odhalena

Chce se zvolat děkujeme ti Františku! Konečně se opět Žižkov dostal na první stránky novin a do televizního zpravodajství. Ta tvoje loupež je dar pro žižkovské PR. A jako pravý lupič gentleman jsi se rozdělil s potřebnými. V sobotu 1. prosince odvezl náš hrdina František Procházka ze sídla firmy G4S v Českobratrské ulici v Praze 3 celkem 560 milionů korun. Po slavných aférách jako byla Horníkova fotbalová Viktorka a Hurdova Akropole se mu podařilo dostat Prahu 3 opět na mapu světa.

My jsme zcela náhodou poodhrnuli závěs zakrývající pohnutky lupiče, který, jak se ukazuje, nasadil vlastní svobodu v boji proti sociální nespravedlnosti.
Nikoho kupodivu nenapadla jednoduchá souvislost mezi datem „loupeže století“ a událostmi následujícího týdne.
Ano již v úterý 4.prosince byl jmenován nový ministr školství Ondřej Liška, jehož hlavní agendou se staly PENÍZE a ve stejný den se školští odboráři domáhali stávkou více ... PENĚZ. A k dovršení všeho hned poté navštívil se svou štědrou nadílkou Prahu a celou ČR Mikuláš a rozdával dárky.
Je zarážející, proč nikoho nepřekvapila formálnost stávky, které se zúčastnil jen zlomek zaměstnanců školství. Nyní ve světle faktů je jasné, že proběhla jen naoko a měla spíše zakrýt lišáckou dohodu odborářů s novým panem ministrem, který se chystal do funkce.
Vše se odhalilo až při mikulášské nadílce, po které z bytů kantorů a učitelek zavonělo po dlouhé době pečené maso a zacinkaly skleničky oslavující náhlý blahobyt. Našemu fotografovi se podařilo vše odhalit a onoho štědrého dárce vyfotografovat klíčovou dírkou před bytem jeho sousedky učitelky. Ano byl to František Procházka a dole v autě Volkswagen Passat 1.9D s parkovací kartou Ministerstva školství za oknem na něj čekal mladík maskovaný bílým plnovousem.
Seřadíme-li události po sobě vyjde nám jasná posloupnost řetězce příčiny a následků: loupež – jmenování ministra – formální stávka naoko – pečínka.
Děkujeme ti Františku, zachránil jsi vzdělání našich dětí. Učitelé přežijí díky tvému daru zimu. Slibuji za redaktory Kauza3, že se zasadíme, aby tvoje jméno bylo uváděno hned vedle jména Komenského. Stal jsi se hrdinou našich dítek. Překonal jsi Robina Hooda i Jánošíka.
Děkujeme. 
reklama