Město dalo miliony zastupiteli

Továrnou na peníze je kulturní centrum Palác Akropolis na Žižkově. Jeho majitel Pavel Hurda přitom dostává od města a městské části kolem deseti milionů korun ročně.

Žižkov - Více než čtyři miliony korun dostane z městské kasy na provoz Akropole podnikatel Pavel Hurda. Tyto peníze mu včera přiklepli pražští zastupitelé, opozici se však nelíbí, že Hurda je sám členem zastupitelstva za vládnoucí ODS, a tudíž rozhoduje i o penězích, které použije na vlastní podnikání.
Exprimátor Jan Kasl (ED) uvedl, že Hurda má sám velké zisky z pronájmu místností v kulturním centru Akropolis. „Jenom klub Chmelnice platí dva miliony korun ročně. On dovedně schovává svůj byznys za perfektní kulturní akce, které se tam pořádají,“ řekl Kasl.
Hurda se brání: „O penězích pro Akropolis nehlasuji,“ dodal.
Obrovský komplex s mnoha kluby, sály, restauracemi a byty, to je Palác Akropolis na Žižkově. Tisíce lidí sem přicházejí ročně na spousty koncertů, střídají se tady kapely zvučných jmen z mnoha zemí světa.
Bývalého žižkovského starostu Tomáše Mikesku a nyní šéfa opozice Prahy 3 rozčiluje, že městská část dává ročně na Akropolis šest milionů korun. „Je to nefér, protože Hurda je sám zastupitelem Prahy 3 za ODS, která vládne radnici, a tak pro něj není problém si ty peníze zajistit,“ řekl Mikeska.
Mluvčí Prahy 3 Petr Blažek namítl, že o přidělení peněz z rozpočtu městské části na kulturu rozhoduje komise, ve které majitel Akropolis není. „Pokud vím, když se rozhoduje o přidělení peněz na kulturu, tak Hurda u toho není,“ řekl Blažek.
Opozici se nelíbí, že Akropolis dostává téměř vše, o co si řekne, zatímco jiná kulturní sdružení odcházejí s prázdnou. „Například společnost Antonína Dvořáka nedostala ani korunu, přitom letos je sté výročí úmrtí tohoto významného skladatele,“ řekl zastupitel Marián Hošek (KDU-ČSL).
Hurda rozhodně není žádný troškař, protože jenom za poslední čtyři roky žádal pro svůj Akropolis od města sto šest milionů korun.
reklama