Diskuse

Palác Akropolis: Jak parkovat s fištrónem?

Vložit nový příspěvek

parkování

22.10.2007 22:59 vložil blažena

Na radnici jsem se dozvěděl, že parkovné byl volební program ODS. Z asi 60% voličů bylo asi 30%ODS. Jak je možné, že s parkovným, které nic neřeší, kromě finanačního efektu pro pár vyvolených, nesouhlasí 99% obyvatel Prahy 3, podle stornované diskuse na portále Prahy 3.Jako památka na bývalého zastupitele nám zbyly krásně vysazené stromky. Stromky nechal vysázet tam kde je to pro ně absolutně nevhodné a ubral tím hodně míst na parkování, zasviní to chodníky a dobře zastíní parkující vozy, tak aby se daly snáze ukrást. Tento rok mi byl ukraden 3. vůz a tak musím mít druhý jako rezervu.Nevím proč bych měl za něj platit 7 000Kč, když radnice ani stát nedokáže ochránit majetek svého poplatníka. Z politiky radnice Praha 3 je mi na zvracení.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: parkování

14.4.2008 16:59 vložil fluidum1

Bydlím na Žižkově již 25 let. I když se to mnohým z vás zdá nespravedlivé, musím říci, že jsem ráda, že zde parkovací zóny byly zavedeny. Až teprve teď vidím, kolik lidí jezdilo do práce auty nebo tu měli zaparkovaná auta a do centra pokračovali 2 stanice metrem (stanice Muzeum). Pokaždé když jsem přijela v neděli večer (ve všední den vždy), tak už nebylo žádné volné místo k zaparkování a to např. proto, že lidé kteří šli např. do divadla Akropolis přijeli opět auty. Jakoby nedošli 5 minut od metra Jiřího z Poděbrad. Dojet si večer na nákup do hypermarketu (neboť zde už není kvůli hernám a hospodám už kam jít na nákup, kromě jedné malé a drahé samoobsluhy) bylo naprosto nemyslitelné. Vím, že v Praze přibylo mnoho aut, ale toto by se mělo opravdu řešit snad nějakými podzemními garážemi, které by ovšem měly být zpoplatněny tak, aby si mohly toto parkování dovolit i obyčejní občané. Ještě bych chtěla dodat, že by parkovací zóny neměli mít platnost např. v sobotu po celý den a třeba ještě v neděli do 1600 hod pro případ návštěv.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: parkování

14.5.2008 15:10 vložil Omg

Když máte na 5 aut do roka jak můžete tvrdit že nemáte na jejich parkovné??????


Reagovat  Reagovat s citací


právní základ parkovného

22.10.2007 11:23 vložil Dohnalová

Vážení,
vznáším dotaz právního charakteru.
Lze prodávat službu, která je tak vágně definována jako parkovné, kde se prodává pouze možnost zaparkovat v určitém velkém okruhu, ale vzhledem k tomu, že je prodáváno více parkovacích karet než reálných míst, prodává se vlastně x procentní možnost zaparkovat v obvodu.
Kdyby to byla daň, tak prosím, ale toto není pronájem parkovacího místa.
Podle mého soudu je to právně napadnutelné.

Mohl by se nějaký právník zamyslet?

Děkuji

S pozdravem Lenka Dohnalová


Reagovat  Reagovat s citací


parkování na žižkově

22.10.2007 17:46 vložil megera

myslím, že to zřejmě napadnutelné nebude, protože nikdo nikoho nenutí, aby si kartu koupil, není to povinnost, je to možnost. Lze také parkovat jen určitou dobu na placeném parkovišti s hodinovou sazbou, případně neparkovat vůbec. NIc z toho nemění fakt, že je to lumpárna a že žižkov změní svou tvář - možná se stane více "centrem" tedy rozhodně ne místem pro starousedlíky, možná se stane kolonii Italských, Ruských a dalších národnostních skupin s podnikatelskými záměry, kteří nahradí nynější krámky a služby. J8 se svou firmou zvolila ponechat si na žižkově kancelář a odtěhovat si provozovnu jinam, ne-li dost na pokutě nazývané poplatek za vydání živnostenského oprávnění, měli bychom platit pokutu - příčí se mi zástupný název parkovací poplatek - za to, že se staráme abychom měli z čeho vyrábět - materiál či zboží si na zádech metrech nepřivezem a ani k zákazníkovi ho tak nedoručíme.... takže ač žižkovská rodačka, mávám rodné čtvrti a jdu se stát vesničankou....


Reagovat  Reagovat s citací


Re: právní základ parkovného

19.11.2007 11:17 vložil Kato

Bohužel, samozřejmě, že je to logicky naprosto bezprávný stav, ovšem domnívet se, že nějaký právník vyřeší něco proti mafiánům hledajícím neustále jak běžným lidem pustit žilou - ty by byla naivita.
V naší demokratůře je to věc zhola nemožná....


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama