Diskuse

Palác Akropolis: Jak parkovat s fištrónem?

Vložit nový příspěvek

právní základ parkovného

22.10.2007 11:23 vložil Dohnalová

Vážení,
vznáším dotaz právního charakteru.
Lze prodávat službu, která je tak vágně definována jako parkovné, kde se prodává pouze možnost zaparkovat v určitém velkém okruhu, ale vzhledem k tomu, že je prodáváno více parkovacích karet než reálných míst, prodává se vlastně x procentní možnost zaparkovat v obvodu.
Kdyby to byla daň, tak prosím, ale toto není pronájem parkovacího místa.
Podle mého soudu je to právně napadnutelné.

Mohl by se nějaký právník zamyslet?

Děkuji

S pozdravem Lenka Dohnalová


Reagovat  Reagovat s citací


parkování na žižkově

22.10.2007 17:46 vložil megera

myslím, že to zřejmě napadnutelné nebude, protože nikdo nikoho nenutí, aby si kartu koupil, není to povinnost, je to možnost. Lze také parkovat jen určitou dobu na placeném parkovišti s hodinovou sazbou, případně neparkovat vůbec. NIc z toho nemění fakt, že je to lumpárna a že žižkov změní svou tvář - možná se stane více "centrem" tedy rozhodně ne místem pro starousedlíky, možná se stane kolonii Italských, Ruských a dalších národnostních skupin s podnikatelskými záměry, kteří nahradí nynější krámky a služby. J8 se svou firmou zvolila ponechat si na žižkově kancelář a odtěhovat si provozovnu jinam, ne-li dost na pokutě nazývané poplatek za vydání živnostenského oprávnění, měli bychom platit pokutu - příčí se mi zástupný název parkovací poplatek - za to, že se staráme abychom měli z čeho vyrábět - materiál či zboží si na zádech metrech nepřivezem a ani k zákazníkovi ho tak nedoručíme.... takže ač žižkovská rodačka, mávám rodné čtvrti a jdu se stát vesničankou....


Reagovat  Reagovat s citací


Re: právní základ parkovného

19.11.2007 11:17 vložil Kato

Bohužel, samozřejmě, že je to logicky naprosto bezprávný stav, ovšem domnívet se, že nějaký právník vyřeší něco proti mafiánům hledajícím neustále jak běžným lidem pustit žilou - ty by byla naivita.
V naší demokratůře je to věc zhola nemožná....


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama