Rušný den dvojice Hurda – Pecha

Rušný den dvojice Hurda – Pecha

Ve čtvrtek 24. dubna měli pánové Hurda a Pecha úspěšný den. Zúčastnili se oba ranního rušného zasedání Magistrátu jako zastupitelé zvolení na kandidátce ODS za Prahu 3. Projednávala se tam petice „Za Prahu kulturní“. Pražští divadelníci se přišli vzepřít grantové politice Výboru Pro kulturu, které je pan Pecha předsedou. Na zasedání zastupitelstva Prahy 3 od 16 hodin šlo také o granty. Adresátem poloviny ze schvalovaných 10 milionů jsou firmy spojené s Akropolí pana Hurdy. Tady šlo vše jako po másle.

Je třeba si vážit toho, že má Praha 3 zastupitele i na Magistrátu a dokonce v čele výboru Pro kulturu a volný čas.  Ten letos rozděloval i 50 milionů jako dotaci vstupenek . Přihlásit se mohl každý i soukromý subjekt a tak dotaci 41 Kč na vstupenku obdržela i divadla a atrakce, kam česká noha nezavítá. Například turistické atrakce jako Národní divadlo marionet /má web opravdu "národně" a to  angličtině/ Via Praga /1,8 milionu/, nebo Muzeum A. Muchy v majetku vydavatele Aha!, Týden, Instinkt a Nedělního světa  a realitního magnáta Pawlowského /4,6 milionu/. V kontrastu s tím na tuto dotaci nemají nárok např. představení pro děti v Divadle v Dlouhé, protože vstupenky jsou levnější než předepsaný spodní limit 150,- Kč za lístek. A to se divadelníkům nelíbí a tak přišli protestovat. Dlužno dodat, že se objevily v rukou demonstrantů i transparenty s nápisem „Pecho, už jsme tady“. Ty reagovaly na prohlášení pana Pechy po schválení kulturních grantů na zasedání 27.3. /tisk 642/. Tehdy spokojeně konstatoval, že nikde žádní divadelníci s transparenty neprotestují, tudíž jsou všichni spokojení“. Na čtvrtečním zasedání se pan Pecha zúčastnil i diskuse, ale mnoho toho neřekl. Pět minut neustále mylně tvrdil, že divadlo Archa neumí hospodařit se čtyřletým grantem 80 milionů. Ve skutečnosti Archa zatím nedostala nic a ze čtyřletých grantů má přidělených 13,5 mil. na rok, tedy stejně jako Akropole.
 
demonstrace pred magistratem         v sale magistratu
Na Žižkově šlo naproti tomu vše bez křiku a skandování hesel. Dvojice Pecha Hurda opět zasedla vedle sebe do poslanecké lavice. Zasedání přihlíželo obvyklých deset zamlklých občanů. Předsedou Komise pro správu grantového a podporného fondu Prahy 3 je sice opět pan Pecha, ale návrh na přidělení grantů předkládal a obhajoval usměvavý poslanec Benda /ODS/. Šibalsky se usmíval i při otázkách opozičních poslanců za Stranu zelených. Na přímou otázku proč čtyři měsíce stará společnost spjatá s panem Hurdou dostane na projekt „oživení veřejných prostor“ nejvyšší grant, tedy 1,12 milionu, rozesmátě odpověděl, že „někdo dostat nejvíc musel“. /viz. článek a video/ Vše se díky převaze zastupitelů za ODS odhlasovalo a šlo se na další body jednání. Nikdo se nepozastavoval ani nad nápadně velkým zájmem firem pana Hurdy o státní peníze. Není snad on hlavou ODS na Praze 3? A není snad strana ODS přímo posedlá bojem proti dotacím, podporám, subvencím a to zvláště proti těm pro kulturní instituce? 
 
Nakonec musím konstatovat, že se oba pánové užijí opravdu hodně často. A to vynechám ODS Praha 3: Hurda předseda, Pecha místopředseda. 
 
Ondřej Pecha
Předseda komise kulturní, Předseda komise pro správu grantového a podporného fondu MČ Praha 3, Předseda výboru pro územní rozvoj a majetek Městské části Praha 3 /rozhoduje o přestavbě Žižkovského nádraží/, člen Výboru finančního. Máte na něj nějaký dotaz? Bohužel. Žádný kontakt ani tel . ani email na pana Ondřeje Pechu není na radničním webu uveden .
 
 
Pavel Hurda
Výbor kontrolní, Výbor pro územní rozvoj a majetek Městské části Praha 3 /rozhoduje např. o přestavbě Žižkovského nádraží/. Chcete se jej na něco zeptat? Máte smůlu. Pan Hurda na webu radnice žádný kontakt ani tel . ani email neuvádí.
 
 

Související články

Z našeho archivu...trocha historie nikoho nezabije.

V úterý 3.února 2004 na stanici Regina od 18h15 v pořadu "Mezi námi" hovořil radní za ODS Pavel Hurda v duelu s Janem Kaslem na téma financování Paláce Akropolis. Při tom jim sekundoval zastupitel za ČSSD pan Plíva. pokračování

PhDr. Martin Valenta: ODS Praha 3 radí - jak vyrabovat veřejný rozpočet

Názory
Tento čtvrtek 24. dubna 2008 se od 16. 00 v zasedací síni budovy radnice na Havlíčkově náměstí uskuteční 8. zasedání Zastupitelstva Městské části Praha 3. Všem občanům a daňovým poplatníkům (nejen) Prahy 3 lze vřele doporučit, aby si našli čas, zúčastnili se a položili jednoduchý dotaz radním a předsedovi ODS Praha 3 Pavlovi Hurdovi – proč rabujete pro ...pokračování

Radnice rozdělila granty na rok 2008.

Radní Prahy 3 podělili částku vyšší než 10 milionů, podívejte se jak. Po rozkliknutí se otevře seznam v plné velikosti.pokračování

Několik „videostřípků“ z dubnového jednání zastupitelstva Prahy 3

Dnes jsem pro vás připravil záznam rozpravy k bodu „Dary z Grantového a podpůrného fondu Městské části Praha 3“ a závěrečné interpelace zastupitelů.pokračování
reklama