Anketa o přístupnosti MHD

Anketa o přístupnosti MHD

Máte problém se dostat do stanice, nebo ze stanice Metra? Chybí vám výtahy a eskalátory? Chcete aby tramvaje jezdily častěji a aby byly u stanic tramvají bezpečné přechody? Zúčastněte se ankety na webu www.praha.eu.

V novinách jsem se minulý týden dočetl o anketě vyhlášené magistrátem. Tématem ankety jsou bariéry v MHD. To myslím zajímá většinu z nás. Anketa je Prý na webu www.praha.eu.
Na webu praha.eu, ale taková anketa není k nalezení. Po dlouhém pátrání jsem nalezl  konečně odkaz až na webové stránce zaměřené na handikapované občany www.asistence.org

 

Takže adresa ankety je tady: http://www.praha.eu/jnp/cz/obcan/pruzkumy_statistiky/vyzkumy/pruzkum_pristupnosti_mhd/index.html

stanice metra J.z Poděbrad

Nevím jak si to, že na oficiálním webu není anketa přístupná, mám vysvětlit.  V každém případě by stálo za to anketu vyplnit a odkaz rozeslat a poprosit přátele, aby dotazník také vyplnili. Pomůžete tím sobě i ostatním. Průzkum je určen pro rodiny s malými dětmi i pro seniory, pro lidi s různými druhy omezení, pro jejich asistenty, dobrovolníky, rodinné příslušníky, prostě pro všechny, komu bariéry v MHD komplikují život.

Využijte této příležitosti a vyplňte jednoduchý dotazník (ZDE-pro jistotu), jehož výsledky mohou celou situaci posunout o krok dál směrem ke kompletně bezbariérové MHD v Praze.

Vyhodnocení se průběžně objevuje zde

A jedna dobrá zpráva. Magistrát bude obnovovat  zrušené a odbroušené přechody pro chodce. Jejich odstranění stálo 800 tisíc korun a jejich obnovení bude stát další statisíce. V době všeobecného šetření poněkud zvláštní forma humoru.

Děkuji a zdravím
Mirek Trejtnar

p.s.: ještě je tam jedna zajímavá anketa: Dotazník - jakou dopravu po Praze využíváte
 

reklama