Jarní cyklojízda za Prahu pro cyklisty

Jarní cyklojízda za Prahu pro cyklisty

Velká jarní cyklojízda odstartuje ve čtvrtek 17. dubna v šest hodin na náměstí Jiřího z Poděbrad. Na místě se budou Pražané sjíždět od sedmnácti hodin. Krátce před šestou představí své důvody na podporu cyklistiky přední české osobnosti. Organizátoři očekávají účast 2 tisíc lidí na jízdních kolech.

Podle výzkumu by téměř třetina Pražanů ráda na kole jezdila do práce či za nákupy. Nyní jim v tom však brání nevhodné  prostředí, zejména chybí bezpečné cyklostezky a parkování. Dokáží Pražané o cyklistice přesvědčit vedení města a městských částí? O to usilují organizátoři cyklojízdy!

"Peloton se v 18 hodin vydá z Jiřího z Poděbrad Slezskou ulicí směrem na Náměstí míru. V Anglické ulici zahne doprava na magistrálu a Pražané budou moci v předstihu zažít, jak bude vypadat v roce 2011 sklidněná magistrála u Muzea. Krásná historická budova Hlavního nádraží je nejlépe vidět právě z jízdních pruhů, lidé na kolech si ji budou moci mimořádně vklidu vychutnat. Ostrov Štvanice je zelenou oázou, je však velmi špatně dostupný. Proto se plánuje se výstavba pěší a cyklistické lávky přes ostrov, která propojí Holešovice s Karlínem.

Cyklojízda projede Holešovicemi a přes Libeňský most dorazí do Libně. Málokdo ví, že pod mostem vede páteřní pražská cyklostezka A2, po které se bez aut lze dopravit ze samotného centra od Rudolfina až na hranice města. Jízda povede kousek po této trase, aby po pravém břehu Vltavy dorazila do cíle v Loděnici v Tróji.
 

Zakončení cyklojízdy se koná v areálu Loděnice v Tróji u sportovního kanálu s divokou vodou. Na ty, kdo vydrží až do konce, tu čeká všechno potřebné ke strávení pěkného jarního večera. Občerstvit se můžete ve třech barech pod širým nebem, o hudební kulisu se postará DJ Radia 1. Nejen cyklistické fintily potěší módní přehlídka reflexních oblečků z dílny formace Kolouchův sen. No a nakonec živá hudba. Kdo zahraje? To se dozvíte v cíli!" zvou organizátoři.

Kde se dozvím víc? www.cyklojizdy.cz
Jak tam dojedu? www.PrahouNaKole.cz


Související články

„Nové spojení“ a nové cesty pro cyklisty

"Starý“ Vítkovský tunel má naději na nový život a mohl by znovu sloužit veřejnosti i po roce 2008. Součástí stavby Nové spojení je i vybudování odpočinkové zóny na uvolněných prostorách, navazujících na zeleň dnešního Vítkova, případně na novou funkci tohoto prostoru.pokračování
reklama