Diskuse

Mgr. Ondřej Rut, Ž(n)S: Okolí Olšanského náměstí čeká proměna, nové stromy, chodníky i místo k posezení

Vložit nový příspěvek

Dokud budou tuto lokalitu hyzdit

21.5.2014 20:37 vložil Radek

nevzhledné ušmudlané paneláky připomínající Balkán, bude se jednat jen o kosmetickpu úpravu. Bohužel, historický ráz toto okolí zastávek ztratilo v 70. letech, kdy se bouralo, a nastoupil vkus strany. Starý Žižkov je tak na této křižovatce drasticky utnut, definitivně, navždy.


Reagovat  Reagovat s citací


okolí Táboritské

21.5.2014 09:11 vložil Petr Klener

Myslím, že nadpis není přesný, nejedná se o okolí Olšanského náměstí, ale spíše o okolí Táboritské ulice u hotelu Olšanka. Olšanské náměstí, které by úpravu také hodně potřebovalo, bohužel skoro vůbec náměstí nepřipomíná, takže se většina lidí orientuje podle toho, že v Táboritské ulici se tram zastávka jmenuje Olšanské náměstí.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: okolí Táboritské

21.5.2014 09:21 vložil Ondřej Rut

To máte, Petře, pravdu, proto jsem v článku použil "okolí Olšanského náměstí". Ještě přesnější by bylo "okolí tramvajových zastávek Olšanské náměstí". Další stavební akce jsme začali plánovat právě směrem k nim. Srozumitelně vymezit tuhle oblast znehodnocenou komunistickou asanací a automobilovou dopravou je poměrně náročné. Mám dojem, že když se řekne "Olšanské náměstí", tak si dneska většina lidí představí okolí tramvajových zastávek mezi Olšankou a panelákem v Táboritské. Historické Olšanské nám. je bohužel jen parkoviště a zastávka autobusu a taky si o úpravu spolu s celou křižovatkou s Jičínskou říká. Pohybuje se tam ale o dost méně lidí, než v Táboritské kolem tramvaje, takže se chci věnovat předně tomuto místu.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: okolí Táboritské

21.5.2014 09:36 vložil Petr Klener

Pravdou je, že se na Olšanském náměstí pohybuje méně lidí, ale myslím, že je to dáno právě tím, jak náměstí vypadá. Dostat se přes něj někam je dost náročné a hodně lidí širokánské silnice odradí. Jinak by určitě mnoho lidí navštěvovalo okolí rotundy sv. Rocha a další zeleň směrem k Parukářce, posedělo na náměstí (kdyby tam nějaké bylo :)). Ale "hradba" silnice v tom dost brání... :(.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama