Ne/otevřená cyklostezka

Ne/otevřená cyklostezka

Tak je ta cyklostezka otevřená, nebo neni? Dělají si na Kauze3 z lidí srandu? Bohužel, není otevřená. A není to náš zlomyslný humor, ale je to smutný vtip pražskeho Magistrátu.

Cyklostezku otevřel slavnostně  pan primátor Pavel Bém (ODS) 24. května. Byla ale otevřená jen několik dní. Pak se před tunelem, kterým prochází, objevily kovové zábrany a nakonec betonové bloky. Tento stav trvá dodnes.

A příčina uzavření tunelu? Zeptal jsem se na to osoby povolané.  Pan Polák, ktery má rozvoj cyklostezek na magistrátu na starosti, mě zaslal tuto odpověd:

"Dobrý den, drážní správa dosud stavbu nekolaudovala a tedy není možné ji převzít a spravovat. A tedy ani užívat. Situace se vyřeší, doufejme, co nejdříve". (Pan Polák je předseda Komise Rady HMP pro cykl. dopravu.)

Tento rok máme dvoje volby a tak zřejmě pan primátor otevře tuto cyklostezku hned dvakrát. Znovu nejspíše těsně před komunálními volbami v říjnu.

Dodejme k tomu, ze cyklostezka je 320 metru dlouhá. Její stavba stála 20 milionu.

zavreny tunel

zabrany

vjezd od Krejcarku

zatarasy

 

Další články jsou i zde:

http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/vitkovsky-tunel-je-cyklistum-stale-nepristupny.html

http://www.ct24.cz/regionalni/96012-cyklostezka-po-vitkovske-trati-je-hotova-cykliste-na-ni-vsak-nemohou/


 


Související články

Cyklostezka spí zimním spánkem

Náš fotograf prošel nově budovanou cyklostezku pod Vítkovem a zde přinášíme jeho fotografie současného stavu. Cyklostezku buduje již druhým rokem Správa železniční dopravní cesty jako součást "Nového spojení". pokračování

Cyklostezka je průjezdná

Přinášíme fotoprůvodce novou cyklostezkou pod Vítkovem. Autorem fotografií je Emil Drahoš. Foceno bylo v neděli 30. května. V tichosti se dokončila stavba, která nyní zřejmě čeká na mediální show s názvem "stříhání pásky s panem primátorem". pokračování
reklama