Diskuse

Ne/otevřená cyklostezka

Vložit nový příspěvek

záloha :-(

4.8.2010 20:48 vložil Jirka Ptáček

Dnes jsme museli web obnovit ze zálohy. Poslední záloha byla z dnešního rána a vlivem této události došlo ke smazání několika diskusních příspěvků pod tímto článkem. Pisatelům se pochopitelně omlouváme. Nejde o cenzuru a budeme rádi, když je sem ještě jednou vložíte. Díky za pochopení. Jirka


Reagovat  Reagovat s citací


Pražské (cyklo) cesty

2.8.2010 14:44 vložil F.G.

Jako cyklista bych každou smysluplnou cyklostezku v Praze uvítal. Zejména tedy takovou, která vede odněkud někam. To, co magistrát vybudoval např. na Vinohradské nebo Vršovické ale není jen přehlídka mrhání veřejnými prostředky, je to přímo útok na bezpečnost cyklistů i ostatních řidičů. Vyhradit pruh po levé straně parkujících vozidel znamená riskovat kolizi s každým, kdo bude zajíždět k chodníku, vyjíždět, nebo třeba jen otevírat dveře auta. Všechny zmiňované stezky navíc končí na frekventovaných křižovatkách, ve Vršovicích dokonce uprostřed jízdních pruhů. Cyklisto, poraď si jak umíš!
V celém zbytku kulturní Evropy jsou pro cyklisty vyhrazené pruhy na chodnících a pokračují bezpečně i přes křižovatky. Pražští radní ale zřejmě potřebují spíše zakázky pro "spřátelené" firmy, nežli pečovat o ekologickou a bezpečnou dopravu.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Pražské (cyklo) cesty

2.8.2010 15:30 vložil chk

Je to přesně tak. Když už za drahé peníze vyznačují cyklostezku vlevo od parkujících automobilů, co by doprkvančic bránilo tomu, ty auta posunout o chlup vlevo a cyklisty nechat jezdit mezi auty a chodníkem, ne-li přímo na rozšířeném chodníku.
V Praze je navíc mnoho poměrně širokých chodníků v oblastech, kde skoro nikdo nechodí. Ty by stačilo jen lehce poopravit a vyznačit tam stezky, stálo by to o mnoho řádů méně, než těch pár superdrahých stezek odnikud nikam, jako je ta z Krejcárku na hlavák nebo ta v Libni.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama