Po cyklostezce za miliony se ani po půl roce jezdit nesmí

Po cyklostezce za miliony se ani po půl roce jezdit nesmí

V Praze stojí od května cyklostezka, která by ulehčila spojení do centra. Lidé ji ale používat nesmějí. Chybí úřední razítko a nemalý podíl na tom má radnice Prahy 3.

Celá video reportáž je zde.

Stavba stála více než třicet milionů korun. Zarůstá ale trávou a v jejím okolí se hromadí odpadky. Kdo se po ní chce projet, musí přes zátarasy. Po cestě se přitom už v květnu projížděl primátor Bém a několik týdnů poté byla přístupná i široké veřejnosti.

"Všichni se domluvili, že Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zahájí proces kolaudace tak, aby v řádu týdnů mohl být tunel zprovozněn. Já osobně odhaduji, že po cyklostezce se bude jezdit za 14 dní,“ tvrdil na konci srpna Tomáš Mrázek, mluvčí Technické správy komunikací, která bude stezku provozovat.
 
Realita je ale jiná. Ani na začátku října se po cyklostezce nejezdí. „Jsem překvapený. Na jaře jsem jezdil od Krejcárku až do centra, ale teď je ten tunel přehrazený a dál se nemůže. Je to velká škoda, protože se tam jezdilo moc hezky,“ říká jeden z cyklistů.
 
Někteří lidé zátarasy přelézají a na vlastní nebezpečí po cyklostezce jezdí. “Já už sem chodím asi půl roku venčit psa a na procházky. Lidé si nakonec vždycky nějak poradí, ale přenášet kočárek nebo kolo je složité,“ komentuje mladší žena.

Úřady na sebe házejí odpovědnost 

I když cyklostezku radní (v čele s Pavlem Bémem) už na jaře slavnostně projížděli a slibovali cyklistům brzké otevření, dosud se tak nestalo. Chybí totiž závěrečná kolaudace. Schválení brzdí hned několik úřadů - jeden čeká na dokumenty od druhého. Úřednický šiml si tak po cyklostezce vesele cválá.
 
Donedávna se podle SŽDC čekalo na kolaudaci Drážním úřadem. "My už vše máme hotovo. Zbývá jen podpis dodatku číslo dvě. Ten musí podepsat bývalý majitel pozemků, což je Správa železniční dopravní cesty, a zástupce nového majitele, tedy Technická správa komunikací (TSK) za hlavní město Prahu,“ sdělil tn.cz Martin Roedl z Drážního úřadu.
 
“Tento dodatek už je podepsaný, ale ještě není vydané kolaudační rozhodnutí směrem na Prahu 3 k tunelu Hrabovka, ale to je věc Správy železniční dopravní cesty a městské části Prahy 3,“ tvrdí teď mluvčí TSK Mrázek.
 
“Vše záleží jenom na kolaudaci městskou částí Praha 3,“ potvrzuje i mluvčí SŽDC Pavel Halla. Radnice Prahy 3 ale o celé věci neměla povědomí. „Nás se to vůbec netýká. To je záležitost jiných úřadů,“ tvrdil mluvčí Prahy 3 Jan Sotona. Až později na naše naléhání podal vágní odpověď. “Cyklostezka bude logicky schválena, když žadatel o kolaudaci předloží všechny potřebné doklady.“
 
To, kdy bude nová cyklostezka přístupná široké veřejnosti, tak zatím stále ještě není jasné.

Zdroj: http://tn.nova.cz/zpravy/regionalni/


Související články

Ne/otevřená cyklostezka

Tak je ta cyklostezka otevřená, nebo neni? Dělají si na Kauze3 z lidí srandu? Bohužel, není otevřená. A není to náš zlomyslný humor, ale je to smutný vtip pražskeho Magistrátu. pokračování
reklama