Podzimní úklid naplnil pokladny odtahových firem

Podzimní úklid naplnil pokladny odtahových firem

Celkem 245 aut bylo na Praze 3 odtaženo při říjnovém blokovém čištění ulic. Při ceně 1450,- kč za odtah zaplatili řidiči celkem 355 250,- kč. Tedy pokud si vozidlo vyzvedli hned druhý den. K tomu musí zaplatit pokutu 2000,- kč, která ale odtahovkám nepřipadne.

Jistě si při cestě na odtahové parkoviště nejeden majitel auta kladl otázku, kam jeho penízky poputují. Určitě se někteří těšili, že přispějí na zaplácnutí nějakého výmolu asfaltem, ale chyba lávky.  Pouze část vozidel patří organizaci Správa služeb hlavního města Prahy, zbytek vlastní firma Besico.

Peníze se rozdělí takto: Z celkové částky 1 300 až 1 450 korun, kterou řidiči za odtah zaplatí, smlouva s městem garantuje odtahové službě 1 015 korun. Ta firma se jmenuje Besico services  a odtahuje pro Prahu od roku 2006.

Ulicemi města se denně pohybuje téměř pět desítek odtahových aut a čtyřicet z nich vlastní firma Besico. Na nevytíženost si stěžovat nemohou. Průměrně je odtaženo 190 aut denně a to většinou auta zaparkovaná v modrých parkovacích zónách.

Jenže zatímco ze samotného provozu parkovacích zón získal magistrát i městské části od loňska už několik stovek milionů korun, odtahy městu vynášejí daleko méně než soukromé firmě. Podle smlouvy, kterou město s firmou Besico uzavřelo před třemi lety, připadá  za odtah společnosti rovných 1 015 korun. Odtahovka tak inkasovala z peněz řidičů už celkem více než 100 milionů, kdežto Správa služeb přibližně třetinu.

Další spornou věcí okolo úklidu je jeho termín. Listí ze stromů opadává každý rok zcela umíněně až po úklidu.  Jeho načasování je zcela jistě stanoveno správně a po zralé úvaze. Jedinou možností, jak tedy situaci vyřešit je domluvit se se stromy.

v den uklidu podzim 2008     tři dny po úklidu podzim 2008

V den úklidu a tři dny po úklidu (podzim 2008).

 

 


Související články

Odtahy odtáhly 4 000 000,- Kč

S podzimem přichází úklid a mnozí z nás přicházíme o auta.pokračování

Čištění ulic

Při pohledu na web www.praha3.cz mě pojala hrůza. Vždyť na tom webu nejsou žádné informace! Já chtěl najít, kdy se bude čistit naše ulice. Oficiální web MČ Prahy 3 teď reprezentuje přístup vedení radnice k občanům mnohem více než je příjemno. Takže tedy za ně zveřejňuji seznam ulic já občánek. Pro nás zapomnětlivé jsem jej našel na stránkách Technické ...pokračování
reklama