Diskuse

Podzimní úklid naplnil pokladny odtahových firem

Vložit nový příspěvek

Jeden příběh z modré zóny

7.11.2009 00:00 vložil chk

Pod našimi okny v modré zóně zaparkovalo auto s mimopražskou značkou. V sobotu odpoledne, kdy modrá zóna v těchto místech zeje prázdnotou. Odtahovka tam byla ihned a začala nakládat. Tato ulice je poměrně strmě do kopce a úzká, takže manipulace s nakládaným vozidlem byla dost obtížná a při nakládání pracovníci odtahovky dost ohrožovali i naše auto zaparkované hned vedle. Navíc se objevila majitelka - silně kulhající starší paní, která přijela do vedlejšího domu na víkend k příbuzným a jenom si chtěla vyložit zavazadla předtím, než přeparkuje do oranžové zóny, kde se o víkendu parkovat smí.
To už jsem nevydržel a šel se strážníka zeptat, co to má všechno znamenat. Odpovědí mi byla arogance a výsměch.
Takže auto této nebohé paní sice nakonec odtaženo nebylo, ale i tak ji to stálo dost citelnou pokutu. Její automobil však určitě nesplňoval základní podmínku pro odtah - nebránil totiž nijak běžnému provozu. Zato odtahovka zablokovala vedlejší ulici asi na třičtvrtě hodiny a ještě ohrožovala nejméně dvě auta zaparkovaná poblíž.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Jeden příběh z modré zóny

26.11.2009 15:47 vložil Lollobrigida

Mě se stalo, že mi odtáhli auto, které stálo mezi modrou zónou a přechodem. Když mi auto vydali, za stěračem byla cedulka od strážníka" Děkujeme Vám, že parkujete bez závad atd", a druhý strážník nechal auto odtáhnout. To už jsem nevydržela a i když nejsem žádný stěžovatel, zažádala jsem o vyjádření k dané situaci a vrácení peněz. Odpověď uveřejním.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Jeden příběh z modré zóny

26.11.2009 22:25 vložil Trhač

Pokud by posláním radnic a MP byla služba veřejnosti, pak by blokové čištění mělo probíhat úplně jinak. Za pervé nikoli v celé oblasti, ale ob ulici, aby bylo možno lépe přeparkovat. Za druhé by - v den čištění, nebo ode dne před tím od 19 hodin do dne čištění 19 hodin, měla obec bezplatně vyhradit místo k zaparakování překážejících vozidel, nejlépe hlídané odtahové parkoviště, pro obyvytele dotčené zóny. To by byla služba a ne šikana a vejvar pro odtahovky.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Jeden příběh z modré zóny

26.11.2009 22:50 vložil Bob1

No, hlavne by mohli zacinat o hodinu pozdeji, kdy hodne aut stejnak odjizdi do prace.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama